Pobřeží Slonoviny neprohrálo díky Drogbovi a Wilfriedovi

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Reprezentační výběr Pobřeží Slonoviny sice poprvé na Africkém poháru národů nevyhrál a v zápase zachraňoval remízu až v závěru, ovšem i tak postoupil do vyřazovací fáze z prvního místa. Nejlepší střelec týmu Gervinho dostal od francouzského kouče Lamouchiho volno, ovšem nahradili ho Didier Drogba, jemuž přihrával Kolo Touré a Bony Wilfried, u jehož trefy si připsal asistenci Salomon Kalou. Exsparťanský útočníK Vitesse si připsal druhý start na turnaji.

Šanghaj si chce kvůli Drogbovi stěžovat na Galatasaray

Pobřeží slonoviny, které už mělo postup jistý, inkasovalo na počátku závěrečné půlhodiny od Alžířanů dva góly. Dokázalo však zachránit alespoň remízu: v 77. minutě snížil Didier Drogba, Bony vyrovnal tečovanou střelou o čtyři minuty později.

I hráči Toga postoupili do čtvrtfinále mistrovství Afriky. V závěrečném kole skupiny D remizovali s Tuniskem 1:1 a díky lepšímu skóre udrželi druhé místo. Togo prošlo poprvé v historii do čtvrtfinále díky neproměněné tuniské penaltě. Chálid Múelzí sice v 30. minutě vyrovnal z pokutového kopu na 1:1, ale stejnou standardní situaci pak dvanáct minut před koncem nezvládl. Nerozhodný výsledek znamenal postup Toga.