Barcelona se po výhře na Mallorce vrátila do čela

Zaragoza porazila v nedělním zápase 11. kola španělské Primera División Gimnastic Tarragona a na čtvrtém místě ztrácí pouhý bod na Real Madrid. Sevillu vystřídala na čele mistrovská Barcelona, která vyhrála na hřišti Mallorky 4:1.

Barcelona se musela obejít bez mnoha opor včetně zraněných ofenzivních hvězd Messiho, Xaviho a Eto´oa. Přesto bez potíží vyhrála a vrátila se na první místo tabulky. Dvakrát se prosadil bývalý hráč Chelsea Gudjohnsen, který nyní musí katalánský velkoklub střelecky táhnout prakticky sám. Na 1:2 sice snížil v 70. minutě Victor, ale po vyloučení Varely už domácí na zvrat síly nenašli. Naopak jim v závěrečných minutách Barca přidala další dva góly zásluhou iniesty a Ezquerra.

Zaragoza, která se před sezonou posílila, má na podzim doma skvělou bilanci. Ze šesti utkání na stadionu La Romareda pětkrát vyhrála a ztratila pouze dva body. Skóre nedělního utkání s nováčkem soutěže otevřel ve 49. minutě exvalencijský Pablo Aimar. Za pět minut upravil na 2:0 Oscar a třetí branku přidal dvacet minut před koncem už proti oslabenému soupeři Pique.

Espanyol málem posedmé z jedenácti utkání remizoval - tentokrát v domácím zápase s Athletikem Bilbao. Góly padaly až ve druhém poločase - penaltu proměnil ve 47. minutě hostující Yeste. Skóre otočil dvěma góly Tamudo, ale domácí, kteří letos dosud získali tři body jen v jediném zápase, nechali soupeře vyrovnat. Na 2:2 srovnal v 66. minutě Aduriz. Tři body domácím zachránil až v 94. minutě Pandiani.

Ambiciózní Atlético Madrid rozstřílelo Levante na jeho hřišti 3:0, když využilo pětadvacet minut trvající přesilovku. V prvním poločase proměnil pokutový kop Torres. V 65. minutě šel předčasně pod sprchy domácí Cesar a hosté jeho vyloučení nekompromisně potrestali. Dvěma trefami v rozmezí 69. až 75. minuty zasadil Levante definitivní K.O. Portugalec Maniche.

Další nováček Recreativo Huelva si poradil s letos nevýraznou Osasunou Pamplona a šanci na posun na přední příčky promarnilo na hřišti Villarealu Getafe, jež po gólu Forlána podlehlo 0:1. San Sebastian remizoval s Betisem Sevilla 0:0.

Poprvé v sezoně prohrálo na domácím stadionu Riazor Deportivo La Coruňa, které v posledním večerním utkání nestačilo na nevyzpytatelnou Celtu Vigo. Rozhodla branka střelce Neného ze 73. minuty. Deportivo se po skvělém začátku propadá tabulkou stále hlouběji.

Výsledky - 11. kolo:

La Coruňa - Celta Vigo 0:1 (73. Nene)
Mallorca - FC Barcelona 1:4 (69. Víctor - 41. a 58. Gudjohnsen, 86. Iniesta, 90. Ezquerro)
Espanyol Barcelona - Bilbao 3:2 (53. a 60. Tamudo, 90+4. Pandiani - 47. Yeste z pen., 68. Aduriz)
Huelva - Pamplona 2:0 (45. Guerrero, 76. Uche)
Levante - Atlético Madrid 0:3 (69. a 75. Maniche, 34. Torres z pen.)
San Sebastian - Betis Sevilla 0:0
Villarreal - Getafe 1:0 (49. vlastní Abbondanzieri)
Zaragoza - Tarragona 3:0 (49. Aimar, 55. Oscar, 70. Piqué).

[ 19.11.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]