Barcelona zvládla městské derby, Mourinho se loučil remízou

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V nedělním 37. kole španělské Primera División zvítězili hráči FC Barcelona v derby na půdě Espaňolu 2:0 a stále útočí na zisk rovné stovky bodů v sezoně. Real Madrid jen remizoval na hřišti San Sebastiánu po divoké přestřelce 3:3 a na katalánský celek už ztrácí sedmnáct bodů. O sestupujících ještě jasno není.

Svěřence Tita Vilanovy, kteří hráli stále bez zraněného Messiho, poslal na hřišti Espaňolu do vedení už ve čtrnácté minutě Alexis Sánchez. Tři body pro hosty potvrdil až pár minut před koncem Pedro. Domácí dohrávali derby bez vyloučeného Wakasa.

Real Madrid v San Sebastiánu vedl po rychlém gólu Higuaína. Po přestávce zvýšil na 2:0 pro hosty Callejon. Domácím se povedlo během čtvrthodiny srovnat. Bílý balet vedl od 80. minuty znovu, když se trefil Khedira, ale v nastavení zachránil bod pro Real Sociedad svovu druhou brankou v utkání Prieto.

37. kolo Primera División:

Atlético Madrid - Mallorca 0:0
Betis Sevilla - Zaragoza 4:0 (2:0), Branky: 17. a 71. Pabón, 1. Rubén Castro, 50. Molina
Athletic Bilbao - Levante 0:1 (0:0), Branka: 90. Juanlu
Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:2 (0:1), Branky: 14. Sánchez, 86. Pedro
Getafe - Vallecano 1:2 (0:0), Branky: 48. Rafa - 53. Alejandro Domínguez, 90. Diego Castro vl.
Málaga - La Coruňa 3:1 (1:0), Branky: 45. Saviola, 65. Baptista, 80. Isco - 76. Salomao
Pamplona - FC Sevilla 2:1 (0:0), Branky: 63. Puňal, 79. Cejudo - 50. Negredo
San Sebastian - Real Madrid 3:3 (0:1), Branky: 64. z pen. a 90.+2 Prieto, 78. Griezmann - 6. Higuaín, 57. Callejón, 80. Khedira
Valencia - Granada 1:0 (0:0), Branka: 59. Soldado
Valladolid - Celta Vigo 0:2 (0:1), Branky: 28. Cabral, 56. Aspas z pen.