Pohár FIFA: Brazilci si na úvod poradili s Japonskem

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V sobotním zahajovacím utkání Konfederačního poháru FIFA zvítězili ve městě Brasília domácí Brazilci nad Japonskem 3:0. Už od třetí minuty vedli po krásném gólu Neymara a hned po přestávce se prosadil Paulinho. V nastaveném čase završil skóre Jo.

Brazílie vstřelila první gól turnaje velmi brzy. Už ve třetí minutě po centru zleva připravil míč hrudí Fred pro Neymara, který ho z halfvoleje napálil do horního rohu branky soupeře.

Japonci mohli brzy srovnat, ale přetažený centr nestihl Honda vtěsnat do branky a přestřelil. Stejný hráč pálil o deset minut později nebezpečně z dálky, ale Júlio César byl pozorný.

Chvíli před pauzou mohl přidat druhý gól Brazilců Hulk, ale jeho rána z úhlu skončila jen v boční síti. Vzápětí měl velmi dobrou šanci Fred, ale jeho pokus vytěsnil brankář Kawašima.

Po přestávce uběhlo ze hry také jen několik desítek vteřin, jako v prvním poločase, a Brazilci se opět radovali. Nepříjemná střela Paulinha skončila až v síti.

Japonci se snažili o zdramatizování výsledku, ale rána Maedy brazilského gólmana nepřekvapila. V závěru zápasu už si Brazilci za hustého deště vedení pohlídali a dokonce ještě v nastavení chladnokrevně zakončil Jo. "Kanárci" si tak připsali první výhru na turnaji.

Pohár FIFA

Skupina A:
Brazílie - Japonsko 3:0 (1:0)
Branky: 3. Neymar, 48. Paulinho, 90.+3 Jo. ŽK: Hasebe (Jap.). Rozhodčí: Proença - Miranda, Trigo (všichni Portugalsko).

Brazílie: Júlio César - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Oscar, Paulinho, Neymar (74. Lucas), Luiz Gustavo, Hulk (75. Hernanes) - Fred (81. Jo).
Japonsko: Kawašima - Uchida, Jošida, Konno, Nagatamo - Kijotake (51. Maeda), Hasebe, Okazaki, Endo (78. Hosogai), Kagawa - Honda (88. Inui).