Plzeň se Slavií jen remizovala, Horváth neproměnil penaltu

Viktoria Plzeň remizovala v sobotním duelu 11. kola Gambrinus ligy se Slavií Praha 1:1. Po půlhodině hry dostal hosty do vedení Martin Juhar, po přestávce se ale o krásné vyrovnání postaral František Rajtoral. Plzeň mohla vyhrát, ale Pavel Horváth nedal v závěru zápasu penaltu.

První velkou šanci v utkání měl hostující Juhar, ale z úhlu nestačil kolem vyběhnuvšího Kozáčika přesně zakončit. Domácí mohli skórovat po centru Ďuriše, ale Bakoš nedokázal míč usměrnit do branky. Po pasu Rajtorala zase hlavičkoval Kolář těsně nad.

Horváth zase postupova na Rakovana z úhlu, ale mířil jen do boční sítě. Po chybě Slavie mohl stejný hráč v dobré pozici otevřít skóre, ale gólman Slavie jeho pokus zneškodnil.

Do vedení ale šli paradoxně následně hosté. Procházka špatně přihrál Kozáčikovi, Juhar míč zachytil a dokázal skórovat. Druhý gól mohl přidat o několik minut později po krásné kombinaci Prošek, ale v jasné příležitosti netrefil odkrytou branku. Velkou šanci Slavie ještě v nastaveném čase prvního dějství zlikvidoval proti Petrákovi Kozáčik.

Hned po změně stran se musel domácí gólman činit i proti Proškovi a udržel tak naděje Plzně. Pak byl zápas na několik minut přerušen kvůli tomu, že hřiště zamořil dým z pyrotechniky použité domácími fanoušky.

Když se zase hrálo, měl jasnou šanci Juhar, ale z malého pokutového území hlavou poslal nad branku. Plzeň se probrala, když Rakovana protáhl pěknou střelou Hořava.

Vyrovnání přišlo v 59. minutě. Po pohledné kombinaci se krásně trefil Rajtoral. Druhý gól mohl přidat po centru Horvátha Kolář, ale zády k brance nemířil hlavou nejlépe. V podobné pozici se ocitl i Procházka, ale branku vůbec netrefil.

V 88. minutě dostala Plzeň možnost pokutového kopu po střetu Dostála s Kovaříkem v pokutovém území. Brankář Slavie ale penaltu Horváthovi zneškodnil.

Gambrinus liga, 11. kolo:

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 1:1 (0:1)
Branky: 59. Rajtoral - 30. Juhar. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Peřina. ŽK: Horváth, Petržela - Neves. Diváci: 10 834.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Řezník - Pospíšil (46. Petržela), Horváth, Kolář, Hořava, Ďuriš (68. Kovařík) - Bakoš (83. Wágner). Trenér: Vrba.
SK Slavia Praha: Rakovan - Dostál, Dobrotka, Škoda, Neves - Nitrianský (79. Koreš), Petrák, Zmrhal (87. Škútka), Prošek (68. Štěpán) - Lička - Juhar. Trenér: Koubek.