Giggs, Scholes, Butt a bratři Nevillové koupili klub z nižší ligy

Giggs, Scholes, Butt a bratři Nevillové koupili klub z nižší ligy

Anglický celek FC Salford City, který hrje osmou nejvyšší soutěž, má nové majitele, jimiž je hned několik (současných či bývalých) ikon Manchesteru United.

10 nejdražších přestupů teenagerů v dějinách fotbalu

Ideální jedenáctka MS? Možná vás překvapí

Salfordu se totiž ujala tzv. "Class of 1992" a kromě Ryana Giggse jsou nyní vlastníci klubu Paul Scholes, Gary Neville, Phil Neville a Nicky Butt. Do společnosti, která v onom roce na ostrovech triumfovala v juniorském šampionátu, patří také David Beckham. Ten má však své zájmy na Miami, kde zakládá klub Major League Soccer.

"Každý ví, jak důležitý pro mě Salford je, takže dotyčný projekt je přesně tím, v co od srdce věříme. Chceme zaujmout fotbalovou komunitu, využít našich zkušeností a vědomostí při výchově mladých talentů. Díky skutečnosti, že se vše deje právě v Salfordu, tomu všemu dodává na atraktivitě," uvedl čtyřicetiletý a stále aktivní "rudý ďábel" Ryan Giggs.

Podobně se raduje i Gary Neville, jenž se rozloučil s profesionálním fotbalem před třemi lety a na Old Trafford má za sebou téměř dvě dekády: "Nikdy nezapomenu, jak jsem měl v jedenácti letech svou první zkoušku za Manchester United právě v Salfordu. Klub pro mě představuje první roky plné oddanosti, hladu po fotbale i entuziasmus. Na nové dobrodružství pod touto vlajkou už se těším," vzkázal někdejší svěřenec Sira Alexe Fergusona.

Nejlepší mužstvo světa současnosti a budoucnosti?

8 nejlepších obránců Premier League právě probíhající sezóny

Osm možných přestupových hvězd, které by v létě notně okysličily PL