Alžírsko nasázelo Koreji čtyři góly

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Reprezentanti Alžírska přestříleli ve svém druhém vystoupení na světovém šampionátu Koreu 4:2. Po první půli vedli po trefách Slimaního, Hallíše a Džabúa už 3:0, po pauze snížil Son Hung-min, ale na druhé straně odpověděl Brahímí a Alžířané jako první africký tým v historii dali v jednom zápase MS čtyři góly. Korejci už jen zkorigovali stav a mají pouze teoretickou naději na postup. Naopak soupeř se posunul na druhé místo skupiny H a je blízko osmifinále.

Bosenský trenér Alžírska Vahid Halilhodžič po úvodní smolné prohře s Belgií razantně protočil sestavu. Do základní jedenáctky postavil hned pět nových hráčů a změny se vyplatily. Severoafrický celek zaskočil soupeře počátečním náporem, na který Korea nedokázala najít protizbraň.

Alžířané jen za první čtvrthodinu vyslali čtyři střelecké pokusy, o jeden více než v duelu s Belgií. Zaskočení Korejci prvním třem šancím odolali, v 26. minutě už ale prohrávali. Slimaní se vřítil mezi stoperskou dvojici, ukázal velký důraz a obloučkem překonal brankáře.

Ještě než se asijský celek vzpamatoval, inkasoval za další dvě minuty podruhé. Důrazný stoper Hallíš po rohovém kopu přetlačil korejského brankáře a hlavou vsítil svůj druhý reprezentační gól v kariéře.

Alžířané za 28 minut dnešního duelu dali tolik branek, co za předchozích 11 hodin a 25 minut hry na světových šampionátech. Ani po druhém gólu ale neubrali na tempu a v 38. minutě zasadili třetí úder.

Poté co rozebrali obranu, vstřelil svou druhou branku v národním týmu také Džabú. Korejci předvedli v první půli zoufalý výkon, který nejlépe dokumentovala nula v kolonce střel.

Po změně stran ale výrazně přidali a rychle snížili. Son Hung-min v 50. minutě převzal dlouhý balon, otočil se s ním a propálil alžírského brankáře. Asiaté ožili, Ki Song-jungovu střelu ale skvěle vytáhl z růžku brankář Mbuhli.

V 62. minutě ovšem soupeř výborně zakombinoval, Brahímí sám před gólmanem nezaváhal a mohl se radovat z premiérové reprezentační trefy. Alžírsko jako první africký celek v historii v jednom utkání světového šampionátu vstřelilo čtyři branky.

Korejci se nevzdali, Ku Ča-čchol v 72. minutě snížil na 2:4, ale to bylo vše. Alžírsko tak slaví svou nejvyšší výhru na světových šampionátech a první po 32 letech.

Kompletní statistika duelu Korea - Alžírsko

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.