Shaqiri: Jde mi na nervy, že se o mně píše kritičtěji než o ostatních

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Záložník Xherdan Shaqiri byl po prvních dvou zápasech na mistrovství světa zřejmě nejvíce kritizovaným švýcarským fotbalistou, což považoval za nespravedlivé. V klíčovém utkání proti Hondurasu (3:0) ale talentovaný hráč Bayernu Mnichov nechal zapomenout na dřívější výkony a hattrickem poslal svůj tým do osmifinále.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Vysoká očekávání byla u Shaqiriho vždy na místě. Rodák z Kosova v seniorské reprezentaci debutoval už v osmnácti letech, v devatenácti byl vyhlášen nejlepším švýcarským hráčem a v roce 2012 přestoupil z Basileje do slavného Bayernu Mnichov. Utkání proti Ekvádoru (2:1) a Francii (2:5) se mu však nepovedla.

"Všechno nezávisí pouze na mně. Jde mi na nervy, že se o mně píšou kritičtější věci než o ostatních," postěžoval si Shaqiri v předvečer středečního zápasu s Hondurasem, který Švýcaři potřebovali k postupu ze skupiny E vyhrát.

Tohoto úkolu se zhostil dvaadvacetiletý záložník. Už v šesté minutě se trefil krásnou střelou z pětadvaceti metrů pod břevno a také další branky ve 31. a v 71. minutě vstřelil pohotovými ranami levačkou. "Chtěl jsem, abychom hráli fotbal, a přesně to jsme udělali. Nedal bych tři góly bez spoluhráčů," řekl Shaqiri po utkání v Manausu.

Stal se prvním švýcarským autorem hattricku na MS od roku 1954, kdy se to povedlo Josefu Hügimu proti Rakousku. V Brazílii Shaqiri napodobil svého německého spoluhráče z Bayernu Thomase Müllera. "Jsem velmi hrdý na svůj hattrick a nikdy na něj nezapomenu, ale víc jsem pyšný na nás jako tým a že jsme se kvalifikovali do osmifinále," ocenil švýcarský reprezentant.

Tam však evropské mužstvo čeká favorizovaná Argentina s hvězdným kapitánem Lionelem Messim. "Je snem, že malé Švýcarsko vyzve Argentinu. Bude to skvělý zápas a budeme na ně připraveni. Přestože jsme outsideři, všechno se může stát. Ve fotbale nikdy nevíte," dodal Shaqiri.

TOP 5: Jak může hrdý Albion vyhrát Mistrovství světa 2018?

Jak kouči poděkoval nejstarší hráč v historii mistrovství světa?