Němci slaví titul! O výhře rozhodnul v prodloužení Götze

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Po 24 letech se dočkali! Hráči Německa jsou zase mistry světa. Ve finále porazili Argentinu 1:0, jediný gól vstřelil na stadionu Maracaná v Rio de Janeiru sedm minut před koncem prodloužení střídající Mario Götze.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Oba celky vstoupili do zápasu opatrně a bylo vidět, že se každý bojí o to, aby neinkasoval branku. Ve 21. minutě mohli jít Argentinci do vedení, když Higuaín využil zpětné hlavičky Kroose a uháněl sám na německou branku. Rána mu však nesedla a minul. Ve 45. minutě měl zase na druhé straně gólovou šanci Höwedes, který napálil míč do tyče.

Němci i v druhém poločase útočili do plně zformované obrany Argentiny. Ti zase na druhé straně sázeli na brejky a často jim němečtí obránci sotva stačili. V 56. minutě německý brankář Manuel Neuer sestřelil argentinského útočníka Gonzala Higuaína. Hra pokračovala bez brankového přičinění, a tak na řadu přišlo prodloužení.

První část prodloužení přineslo šance na obou stranách. Asi v největší šanci se objevil v 97. minutě Palacio, když jeho oblouček letěl jen těsně vedle branky. Ve 113. minutě vstřelil Mario Götze branku a postaral se o výhru Německa.