Chelsea nedala šanci Blackburnu, United náskok nepustili

Hráči londýnské Chelsea porazili ve středečním utkání 25. kola anglické Premier League na domácím stadionu Stamford Bridge Blackburn 3:0 a na několik minut stáhli náskok vedoucího Manchesteru United na tři body. Fergusonovi svěřenci ovšem vzápětí zdolali poslední Watford a svůj původní náskok si udrželi.

Blackburn začal na Stamford Bridge náporem a potvrdil, že na hřištích soupeřů podává v poslední době slušné výkony. Už ve 4. minutě mohl zblízka skórovat po standardní situaci Nelsen. Rovers v prvních pěti minutách prakticky nepustili Cheslea na útočnou polovinu, jenže z prvního vážného protiútoku domácí udeřili. Rychlík Drogba utekl Henchozovi a z úhlu zhruba z dvanácti metrů prostřelil po zemi gólmana Friedela - 1:0. Drogba dal už patnáctý gól v ligové sezoně. Vzápětí mohl zvýšit Ševčenko - první ze soubojů s Friedelem ovšem prohrál.

V dalším průbehu Blues kontrolují hru, ale zároveň se stále otevírají okénka v jejich obraně. V první půli vystřelili domácí na bránu Friedela celkem osmkrát (proti dvěma přesným pokusům hostí), byť měli míč na kopačkách jen polovinu hrací doby. V 16. minutě se Friedel vyznamenal poté, co střílel z malého vápna po Ballackově centru opět Ševčenko. Obrovskou šanci na vyrovnání měl po Pedersenově přihrávce ve 28. minutě Warnock, který běžel sám na Čecha, ale na poslední chvíli mu míč skluzem vypíchl Essien. Hosté se dožadovali pokutového kopu, sudí Poll však faul neodpískal. Vzápětí ještě na brankové čáře po Derbyshirově střele zaskakoval Carvalho.

Po půlhodině hry mohl po Ballackově obloučku zvýšit ranou z hranice šestnáctky Drogba, ale Friedel byl opět na místě. Diváci na Stamford Bridge se nenudí, velkých příležitostí je na obou stranách dost, oba týmy ovšem trápí v první pětyčtyřicetiminutovce koncovka.

Hned v úvodu druhé půle měl obrovskou šanci po centru Diarry volný Ballack - jeho hlavička z deseti metrů mířila doprostřed brány a Friedel ji s obtížemi vyrazil. Ve 52. minutě se Chelsea zranil další obránce. Ashley Cole si u postranní čáry nešťastně prošlápl koleno a musel střídat.

V dalších minutách se tempo hry uklidnilo a ani domácí už nikam nepospíchají. Až v 61. minutě měl gólovou příležitost po centru Ballacka a přiťuknutí Drogby opět Ševčenko, ale znovu selhal - samostatný únik zakončil ranou po zemi, jenže skvělý Friedel opět zasáhl. Na druhé straně mohl potěšit hostující fanoušky McCarthy, jenže jeho ránu z dvanácti metrů zblokoval Carvalho.

Definitivní rozhodnutí přinesla v 67. minutě dělová rána Franka Lamparda z 25 metrů pod břevno, Friedel neměl nárok - 2:0. Lampard se rozstřílel, jeho další pokus zdálky ovšem gólman hostí zlikvidoval a podobně se mu vedlo i proti následnému pokusu Ševčenka, který se opět jen chytal za hlavu. Čech se vyznamenal deset minut před koncem po hlavičce Mc Carthyho. Pojistku pak ještě přidal v nastaveném čase Salomon Kalou.

Vedoucí Manchester United vzápětí porazil Watford a jeho náskok v čele je stále šestibodový. Domácí byli suverénní, ale dlouho vedli pouze o jedinou branku, když se z penalty ve 20. minutě prosadil Cristiano Ronaldo. Pomohl jim až vlastní gól Doyleyho po hodině hry. Svůj první ligový gol v dresu Reds zaznamenal v 70. minutě střídající švédský kanonýr Henrik Larsson, který je v Manchesteru na hostování - a prosadil se ještě i Wayne Rooney.

Bolton torchu překvapivě remizoval doma s trápícím se Charltonem a Aston Villa, za níž si v závěru zahrál i Patrik Berger, nestačila na Newcastle a podlehla 1:3. Naděje hostí žila až do konce, ale v nastavení se prosadil Sibierski.

Výsledky - 25. kolo:

Chelsea - Blackburn 3:0 (6. Drogba, 67. Lampard, 90. Kalou)
Bolton - Charlton 1:1 (6. Pedersen - 12. Karkúrí)
Newcastle - Aston Villa 3:1 (5. Milner, 7. Dyer, 90. Sibierski - 25. Young)
Manchester United - Watford 4:0 (20. Ronaldo z pen., 60. vlastní Doyley, 70. Larsson, 71. Rooney).

[ 31.3.2007 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]