Boleslav i přes výhru končí, slovenské týmy postupují

Mladá Boleslav dokázala v Norsku uspět, po výhře 0:1 se ale se soutěží stejně loučí. Uspěly naopak všechny tři slovenské celky, Slovan Bratislava porazil 1:3 Dublin, Žilina doma zvítězila nad týmem Dacia Kišiněv 2:0. V posledním zápase si Trnava poradila s Linfieldem v poměru 3:1.

Mourinho znovu zaujal. Prohra je prý lepší než vyhrát 10:0

Mladá Boleslav odehrála v Norsku velice dobrou odvetu 2. předkola Evropské ligy, nakonec ale ani přes výhru nepostupuje. Jedinou branku vstřelil po půlhodině Aleš Čermák a český tým tak může litovat závěru prvního utkání, ve kterém inkasoval pět minut před koncem.

Naopak slovenské celky byly stoprocentní. Všechny tři (Slovan, Žilina, Trnava) uspěly zcela bez problémů. Robert Vittek oslavil podpis nové smlouvy hattrickem a Bratislava zničila Dublin v poměru 1:5. O jednu branku méně vstřelila Žilina, doma porazila Dacii Kišiněv 4:2.

A ještě o jeden přesný zásah méně zaznamenala Trnava, ta ovšem s přehledem postoupila přes severoirský Linfield. Hrdinou utkání se stal kapitán Spartaku Erik Sabo, který ke dvěma gólům přidal i jednu asistenci. Diváci viděli kromě čtyř gólů i tři natrefené brankové konstrukce a taktéž červenou kartu, kterou inkasoval deset minut před koncem hostující Bortel. Vliv na výsledek to ale již nemělo.