Valencie nakonec vyhrála, Sevilla otočila zápas

Prvním zápasem pětadvacátého kola začala španělská liga. Valencia přivítala na svém stadionu Celtu Vigo. Valencia byla jasným favoritem i vzhledem k tomu, že jí patřila třetí příčka v tabulce. Naopak Celta Vigo byla až na šestnácté pozici.

Během prvního poločasu se nic podstatného nestalo. Oba týmy vystřelily na branku soupeře jen dvakrát. A z toho se Valencia trefila jen jednou na branku.

Ve druhém poločase poprvé zahrozil Fernando Baiano z Celty Vigo, který na konci 55. minuty promarnil svoji šanci. Favorizovaná Valencia moc fotbalového umění nepředvedla a spíše se bránila občasným výpadům Celty Vigo. Jenže přišla sedmašedesátá minuta, ve které se prosadil Fernando Morientes, když mu na gól přihrával krásným centrem Viana. Valencia se tedy dostala do vedení 1:0. V nastaveném čase se Baiano dostal do jasné gólové příležitosti, ale Canizares se předvedl skvělým zákrokem.

Sevilla otočila výsledek, Ronaldinho neproměnil penaltu

[obrazek id="5994"]Španělské derby, tak se dá nazvat zápas mezi prvním a druhým týmem španělské soutěže. V prvním vzájemném zápase se radovala Barcelona, která zvítězila 3:1, když Ronaldinho dával hned dvě branky.

Ronaldinho nenechal nikoho na pochybách a i v tomto zápase skóroval. Svým sedmnáctým gólem v sezóně strhl vedení na stranu svého klubu. Z pravé strany hřiště centroval Zambrotta. Míč dosedl přesně na hlavu brazilského kanonýra, ten se nemýlil a od čtrnácté minuty vedla Barcelona 1:0.

Brazilský kouzelník také zařídil penaltu, kterou i sám kopal a mohl o osudu zápasu rozhodnout. Ale neproměnil a gólman Sevilly svoje hráče držel stále ve hře. V devětatřicáté minutě se domácí fanoušci mohli radovat, protože jejich tým vyrovnal na 1:1. Keržakov dal vyrovnávací branku Sevilly po nahrávce Daniela Alvese.

Do druhého poločasu vběhla s větší chutí Barcelona, bylo to dáno i tím, že Sevilla hrála bez vyloučeného Ocia. V třiapadesáté minutě vystřelil nepříjemnou střelou Xavi z Barcelony, která jen o kousek minula cíl.

V 60. minutě se Daniel Alves z přímého kopu trefil do branky Barcelony a překonal brankáře Valdese. Ani ne minutu poté se síly na hřišti srovnaly. Giuly z Barcelony dostal červenou kartu a musel jít předčasně do šaten. O patnáct minut později ho napodobil Zambrotta a Barcelona hrála o devíti hráčích.

Oslabená Barcelona si sice vyvinula velký tlak, ale branku se jí vstřelit nepodařilo. Katalánský klub se vrhl do útoku a zapomínal na obrannou práci. Sevilla se v nastaveném čase dokázala dostat do gólových šancí, ale ani Kanoute ani Alves se neprosadili a Sevilla nakonec na svém hřišti porazila Barcelonu 2:1.