Real opět zaváhal, o body ho obralo Getafe

Real Madrid dokázal v nedělním utkání 25. kola španělské Primera División na domácím hřišti pouze remizovat s Getafe 1:1. Trápící se Bílý balet tak na San Bernabeu nevyhrál už potřetí v řadě. Jeho městský rival naopak dokázal, že se ho favorizované týmy obávají právem.

V úvodu utkání ukazují hosté z Getafe, proč jsou postrachem favoritů a nepouštějí Real do tlaku. Getafe v letošní sezoně v duelech se čtyřmi nejlepšími týmy v lize dvakrát vyhrálo a dvakrát remizovalo, Real mu na podzim podlehl 0:1.

Po čtvrthodině kouzlil na levé straně Robihno a po jeho přesném centru zkoušel střelu přes hlavu zhruba z dvanácti metrů Higuain, gólman Abbondanzieri byl ovšem pozorný. Ve 24. minutě se na druhé straně po rohovém kopu odrazil míč ke Cotelovi, jehož nebezpečnou ránu zblokovala v poslední chvíli domácí obrana. Vzápětí po Nachově centru nastřelil břevno hlavou hostující Pulido. Getafe je v úvodu lepším týmem, Real, který nedal na San Bernabeu v předchozích dvou domácích utkáních ani gól, se opět trápí.

Po půlhodině hry přiťukl Ruud van Nistelrooij míč patičkou Reyesovi, ten překonal gólmana, ale Paredes míč zastavil na brankové čáře - a Robinho už míč do prázdné brány dorazit nedokázal. Reyes se ovšem při střeleckém pokusu zranil a utkání nedohrál. Do konce poločasu ještě nastřelil brankovou konstrukci Beckham. Diváci na San Bernabeu vidí skvělý zápas, kterému chybělo gólové koření do 38. minuty, kdy se z úhlu prosadil nejlepší střelec Getafe Guiza - 0:1. Real ovšem ještě do přestávky stihl vyrovnat. Abbondanzieri srazil v šestnáctce Robinha a penaltu se štestím proměnil van Nistelrooij.

Ani ve druhé půli se obrazy hry nezměnil, s přibývajícím časem ovšem hosté - jako by byli spokojeni s bodem - začínají hru zdržovat. Po hodině hry byl těsně před šestnáctkou faulován van Nistelrooij a z následného trestného kopu nastřelil Roberto Carlos jen zeď.

V dresu domácích je nejaktivnější mladý Brazilec Robinho, který pětadvacet minut před koncem mohl po pěkné individuální akci rozhodnout, jenže těsně přestřelil. Další velkou šanci připravil Robinho pro střídajícího Casana - ten ovšem zblízka gólmana hostí neprostřelil. Přes sílící tlak domácích už další gól na San Bernabeu nepadl. Real zůstal čtvrtý, ale na vedoucí Sevillu ztrácí šest bodů.

Zaragoza vydřela výhru nad outsiderem, La Coruni se doma nedaří

Hráči Zaragozy museli ve španělské lize o výhru 3:2 nad posledním San Sebastianem bojovat. Dlouho to dkonce vypadalo, že si uříznou ostudu a se sestupem ohroženým Realem Sociedad prohrají. Hosté šli do vedení po brance Herrery, ovšem Aimar s kanonýry Militem, který skóroval z penalty, a Ewerthonem skóre ve druhém poločase otočili. San Sebastian pak v nastavení již jen snížil. Zaragoza se tak dostala na páté místo v tabulce mezi oba madridské celky.

Již sedm utkání po sobě neprohráli fotbalisté Betisu Sevilla, když tentokrát porazili La Coruňu 1:0. Jedinou branku zápasu obstaral Fernando, který se prosadil deset minut před koncem. Betis stoupá tabulkou a aktuálně mu patří čtrnáctá příčka. La Coruni se naopak v posledních duelech daří více na hřištích soupeřů. Na domácím Riazoru nevyhrála potřetí v řadě.

Na překvapivou výhru dosáhl nyní už předposlední nováček z Tarragony na hřišti Bilbaa. Hosté vyhráli 2:0 a druhý gól přidal Pinilla dokonce už v době, kdy hrála Tarragona o deseti bez vyloučeného Minga. Ve zbývající duelech remizoval Espanyol s Villarealem, Mallorca zdolala Levante a Santander na domácím hřišti porazil Osasunu Pamplona.

Atlético zaváhalo na hřišti nováčka a zůstalo šesté

V posledním nedělním utkání se utkal nováček z Huelvy, jenž prožívá povedenou sezonu, s Atlétikem Madrid Recreativu se na domácím stadionu v sezoně daří, vyhrálo zde už sedm zápasů - Atlético je zase jedním z nějúspěšnějších celků PD na hřištích soupeřů.

Utkání začalo svižně. Už v 9. minutě fauloval v šestnáctce hostující Zé Castro unikajícího Ucheho a následný pokutový kop proměnil nejlepší střelec týmu Pongolle. K podobné situaci jako před prvním gólem došlo vzápětí. Tentokrát sestřelil Ucheho v pokutovém území Seitaridis, Pongolle ovšem druhou penaltu zahodil. Na druhé straně mohl těsně před přestávkou srovnat skóre Jurado, jehož ránu zpoza šestnáctky vytáhl brankář Huelvy Vallejo konečky prstů na roh.

Ve druhém poločase je gólových příležitostí ještě méně - domácí si pozorně hlídají výsledek. Až po hodině hry mohl vyrovnat Costinha, který jen těsně nedosáhl na střílený centr z trestného kopu a nedorazil míč do prázdné brány. Jeden z rychlých brejků nevyužil Torres, když z úhlu mířil vedle a povedenou ránu Jurada vytáhl nad břevno Vallejo. Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Guerrero, ale sám před gólmanem zaváhal a další penaltu si po kontaktu s protihráčem nevymodlil. V nastaveném čase ještě viděl za ostrý faul červenou kartu hostující Costinha. Ani v deseti se Atlético nevzdalo a Torres po závaru nastřelil nůžkami břevno. Po výhře se Huelva na šesté Atlético bodově dotáhla, vinou horšího skóre ovšem zůstala na sedmé příčce.

Výsledky - 25. kolo:

Recreativo Huelva - Atlético Madrid 1:0 (10. z pen. Pongolle)
Real Madrid - Getafe 1:1 (45. z pen. van Nistelrooij - 38. Guiza)
Bilbao - Tarragona 0:2 (37. Portillo, 72. Pinilla)
Espanyol Barcelona - Villarreal 1:1 (29. Tamudo - 53. Forlán)
La Coruňa - Betis Sevilla 0:1 (80. Fernando)
Mallorca - Levante 3:1 (48. Jankovič, 52. Casadesus, 90.+5 Arango - 74. Kapo)
Santander - Pamplona 1:0 (81. Juanjo)
Zaragoza - San Sebastian 3:2 (55. Aimar, 76. D. Milito z pen., 82. Ewerthon - 17. Herrera, 90.+4 De Cerio).

[ 4.3.2007 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]