Manchester a Chelsea postupují do semifinále

Cristiano Ronaldo je v této sezóně k nezastavení. Jeho brankou se United dostalo do semifinálových bojů FA Cupu. Do dalšího kola také postoupila Chelsea s brankářem Petrem Čechem, která porazila Tottenham 2:1.

Manchesteru, který nastoupil ke čtvrtému utkání v deseti dnech, zajistil výhru Cristiano Ronaldo gólem z penalty, již rozhodčí nařídil po faulu Jonathana Woddgatea na portugalského záložníka. Platným hráčem v dresu Manchesteru byl také Wayne Rooney, kterému se, ale po několika akcích skórovat nepodařilo. Manchester zvítězil zaslouženě, když celý zápas měl menší převahu. Ovšem Middlesbrough se nevzdávalo a svojí bojovností si vysloužilo pět žlutých karet a jednu červenou. Manchester tak zaslouženě vyhrál 1:0.

Zápas mezi Chelsea a Tottenham byl daleko vyrovnanější. První branku dal Andrej Ševčenko v pětapadesáté minutě a o šest minut později přidal druhou brankou Shaun Wright-Phillips. Zápas se tedy rozhodoval až ve druhém poločase. Brankář Petr Čech neudržel čisté konto, když soupeř kopal penaltu, kterou Keane proměnil.

Výsledky - čtvrtfinále, opakovaná utkání:

Manchester United - Middlesbrough 1:0 (77. Ronaldo z pen.), první zápas 2:2 - postoupil Manchester
Tottenham - Chelsea 1:2 (79. Keane z pen. - 55. Ševčenko, 58. Phillips), první zápas 3:3 - postupuje Chelsea

Semifinálové dvojice: Blackburn - Manchester United, Watford - Chelsea

[ 19. 3. 2007 - BBC | Foto: bbc.com ]