Oslabená Libuš porazila Přední Kopaninu

Těsnou výhru domácích zajistil už v 10.min. pohotovou střelou kanonýr Stratil. Hosté nedokázali využít více než padesátiminutovou početní převahu ke vstřelení jediné branky a odjíždějí z Libuše s prázdnou. Přitom nezačali vůbec špatně. Už v 6.minutě vyslal Nedvěd do uličky Buzka a jeho nápřah stačila domácí obrana odvrátit na roh. Ani dva další následné rohové kopy k ohrožení domácího Šindelky nevedly. Naopak domácí, z první vážnější akce v 10.minutě zahrozili. Po autovém vhazování prodloužil Šafránek míč až do vápna a dobíhající Stratil jej přímo z voleje napálil do sítě.

Hosté pak převzali iniciativu a snažili se o vyrovnání. To mohl po dvaceti minutách zařídit Strnadel po parádním Buzkově vysunutí, jenže v čisté ložence přehodil vybíhajícího Šindelku i bránu. Ve 34.minutě se v další gólové šanci objevil Buzek, ale domácí obrana mu v posledním okamžiku odkopla míč na roh. Vzápětí prudká Giilova střela těsně minula levou tyč. Ve 37. minutě hostující Charvát dost nešetrně atakoval domácího Šindelku, který už měl balón pod kontrolou. V roli mstitele nečekaně zasáhl obránce Zbudil a do stopera hostí rukama vrazil. Od hlavního arbitra Tikala uviděl červenou kartu a musel předčasně pod sprchu. Charvát nakonec z této potyčky vyvázl jen s kartou žlutou. Od tohoto okamžiku se hosté usadili na polovině domácích, kde přetížená obrana často nevěděla, kam dřív skočit. Útok za útokem se valil k Šindelkově bráně, ale spolehlivě pracující obrana s již nastoupivším Vítkem skvěle odolávala. V 53. minutě pak Šindelka zázračně vyškrábl Buzkovu hlavičku konečky prstů nad břevno. V 66.minutě hosté reklamovali ruku ve vápně jednoho z domácích obránců, ale hrálo se dál. Hosté byli v zakončování akcí dál nemohoucní a pomalu jim docházela trpělivost. Už v nastaveném čase mohl být Sekerka moc rád, že za přidržení pronikajícího Pavlů uviděl jen žlutou kartu. Z následného přímého kopu pak ještě Šafránek zazvonil na levou tyč a zápas skončil. Domácí nakonec výhru doslova vydřeli, hosté se o lepší výsledek připravili neproměněním mnoha šancí už v průběhu prvního poločasu.
Pavel Mejdr (FC Přední Kopanina): Rozhodla první půle, kdy jsme nedali pět tutových šancí. Navíc po autu jsme si nechali zbytečně dát gól. Před zápasem jsem říkal pozor na Marka Stratila, byla to naše nedisciplinovanost. Druhou půli hrál soupeř o deseti, my hráli špatně. Na tomhle terénu se nedá moc kombinovat, neměli jsme trpělivost a hlavně svou nemohoucností jsme to nedokázali zvrátit. Nedá se nic dělat. Vyhráli zaslouženě za to, že dali gól a my ne.
Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Bohužel po tom, co jsme hráli o deseti, kdy byl hrubým způsobem faulován náš brankář a nepochopitelně vyloučen náš hráč, což u nás je možné všechno ve fotbale, jsme to ukopali na 1:0. Samozřejmě fotbal se vytratil, ale myslím si, že po dlouhé době jsme si nenechali nakopat. Soupeř zkoušel standardky, měl výškovou převahu, ale nám se to podařilo udržet. Podařilo se nám uhlídat i střelce Strnadela.

FSC Libuš - FC Přední Kopanina 1:0 (1:0)
Branka: 10. Stratil Rozhodčí: Tikal - Fišer, Burda ČK: 37. Zbudil (Libuš) ŽK: Šindelka, Tomšů, Fekete, Pavlů - Sekerka, Charvát, Buzek Diváků: 100
FSC Libuš: Šindelka - Tomšů, Maňák, Vítek, Zbudil - Dvořák, Šafránek, Fekete, Hruška (40. Králík) - Stratil (60. Tožička), Pilík (90. Pavlů)
FC Přední Kopanina: Drahorád - Tyxa, Charvát (46. Vyšata), Sekerka, Leubner (64, Bíro) - Nedvěd (86. Slanina), Buzek, Janda, Truhlář - Giil, Strnadel