Vyšší soutěže: Prohra s Břeclaví zlomila vaz trenérovi Mutěnic

Nečekaným odvoláním trenéra končilo sobotní derby Moravskoslezské fotbalové ligy mezi Mutěnicemi a Břeclaví. Hosté z Břeclavi nastříleli náhradnímu brankáři Horeckému pět branek a odvezli si nečekané tři body za vítězství 5:2. To hlavní, ale přišlo až po utkání. Mutěnický prezident Miroslav Jagoš domácího trenéra Františka Ondrůška okamžitě odvolal. "Mužstvu se nepovedla už generálka s Rousínovem. Trenér špatně připravil mužstvo na zápas s Břeclaví. Prohra byla tragická a vinu na ní nese i trenér, když špatně složil sestavu a nereagoval na vývoj zápasu. Proto jej prezident Jagoš odvolal," sdělil eFotbalu Petr Blaha, sportovní manažer Mutěnic.

[anketa id="205"]Na místo Františka Ondrůška nastoupí Igor Matůšek, který před třemi týdny opustil lavičku přeborového Kyjova. Ten už Mutěnice dokonale zná, neboť v minulé sezóně dovedl tým z divize do MSFL. Překvapivé vítězství uhráli fotbalisté Znojma na hřišti vedoucího celku soutěže ze Slovácka. Jedinou branku utkání vstřelil Michal Šefčík, zimní posila z Bystrce. Rezerva Brna odehraje utkání s "béčkem" Zlína - odloženo kvůli nezpůsobilému terénu - až dnes od 16:00.

Podruhé v jarní části se představila Dosta Bystrc na domácím trávníku. Ale na rozdíl od prvního utkání diváky moc nepřesvědčila. V zachranářském duelu podlehla Opavě 0:1. O všem rozhodl už první poločas, k jehož konci se domácí tým protrápil. V 17. minutě vstřelil jedinou branku opavský Mezlík, v 45. minutě byl navíc vyloučen domácí Krejčíř. Ve druhém poločase se hra domácích zlepšila, ale na konečný výsledek to už nemělo vliv.

Jihomoravské celky v divizní soutěži prožily výborný vstup. Rájec vyhrál - brankou Crháka - ve Velkém Meziříčí 1:0. Boskovice porazily Protivanov 3:0. Dvě jihomoravská derby ovládly domácí celky. Líšeň porazila Rousínov 2:1 až brankou jaroše z devadesáté minuty zápasu. V důležitém záchranářském duelu porazily Šardice Židenice 1:0, když jedinou branku vstřelilv 26. minutě Heča.

2. liga

FC Dosta Bystrc-Kníničky - Slezský FC Opava 0:1 (0:1)
Branka: 17. Mezlík
Diváků: 815
ČK: 45. Krejčíř (Bystrc)
Bystrc: Hrubý - Krejčíř, Houšť, Vojtíšek, Kasálek (56. Mrázek) - Hlavatý (55. Zedníček), Bajer, Novakovič, Belej - Bielik, Smutný (46. Michal)

MSFL

FK Mutěnice - Městský SK Břeclav 2:5 (0:3)
Branky: 76. Molnár, 78. Škripec - 19. Veselý, 32. Svoboda, 37. Jašíček vlastní, 85. Pekárek, 90. Vymyslický

1.FC Slovácko B - 1.SC Znojmo 0:1 (0:0)
Branka: 58. Šefčík

1.FC Brno B - FC Tescoma Zlín B odloženo na úterý 27. března od 16:00