Hráči Jakubčovic zvítězili, Hlučín zaváhal

Po úvodních dvou jarních porážkách se fotbalisté Čáslavi dočkali v druhé lize vítězství. V odloženém utkání 18. kola dnes vyhráli 2:0 nad domácím Hlučínem, který podlehl i ve třetím zápase v letošním roce. Ve druhém utkání dohrávky 2. ligy hráči z Jakubčovic nakonec zvítězili 3:2 nad Olomoucí.

Hlučín už potřetí letos prohrál

Domácí si vypracovali jedinou slušnou šanci, kterou ve 36. minutě Toth zbrkle zahodil. Fotbalisté Čáslavi sice soupeře herně nepřevyšovali, ale k zisku tří bodů jim stačilo proměnit jednu standardní situaci. Po rohu Podrazkého skóroval v úvodu druhého poločasu Haniak, druhý gól přidal v nastaveném čase střídající Kurak, který potrestal hrubou chybu hlučínských obránců.

Výsledek:

Hlučín - Čáslav 0:2 (0:0)
Branky: 48. Haniak, 90+2. Kurak. Rozhodčí: Hrubeš - Pokorný, Drastich. ŽK: Žižka, Hornyak, Bogdaň - Broschinský. Diváci: 365.

Hlučín: Kosmál - Volek, Sáblík, Švrček, Hornyak - Žižka, Tirer, Prokeš (73. Bogdaň), Toth - Havlíček (56. Hanus), Dombi (81. Skotnica). Trenér: Cviertna
Čáslav: Švenger - Gross, Mráz, Šrámek, Razím - Podrazký (74. Kurak), Broschinský, Haniak, Kunáček - Klesa, Jirouš (88. Urban, 90+1. Širanec). Trenér: Zákostelský

Hráči Jakubčovic si vybojovali vítězství

Pro Jakubčovice nezačala dohrávka 18. kola druhé ligy příliš šťastně. Už v 8. minutě přišli o zraněného obránce Daňka, který si ze vzdušného souboje odnesl tržnou ránu na hlavě a stadion opustil v sanitce. Náladu spravil domácím 19. minutě Prohászka, který zakončil průnik Svatonského vedoucím gólem. Dal tak vůbec první jarní gól Jakubčovic, protože výhru nad Blšany v 16. kole zařídil vlastní brankou Jiří Novotný.

Krátce před přestávkou se prosadili do té doby hodně opatrní hosté. Po centru Štěpána z levé strany poslal míč hlavou za záda Kollára Šultes.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Po centru Krohmera odvrátila obrana míč jen k Baránkovi, který střelou z 18 metrů poslal balon pod břevno Vojáčkovy branky. I na tento gól soupeř vedený asistentem trenére Weisserem dokázal odpovědět. Po přesném pasu Nepožitka utekl domácí obraně Chmelíček a přesnou ranou k tyči nedal Kollárovi šanci. Rozhodnutí si nechali domácí až do poslední minuty, kdy Baránek využil nahrávky Svatonského a opět střelou pod břevno strhl vítězství na stranu Jakubčovic.

Výsledek:

Jakubčovice – Olomouc B 3:2
Branky: 53. a 90. Baránek, 19. Prohászka - 44. Šultés, 63. Chmelíček. Rozhodčí: Čecháček - Gallo, Santarius. ŽK: Fischer - Komárek, Vojáček, König. Diváci: 486.

Jakubčovice: Kollár - Mikula, Kuděla, Krajčovič, Daněk (8. Vondra) - Fr. Hanus (63. Kunc), Fischer, Baránek, Krohmer (86. Kopta)- Svatonský, Prohászka. Trenér: Bittengel
Olomouc B: Vojáček - König, Komárek, Hudec (69. Hrdlovič), Škerle - Štěpán, Hochmeister (58. Nepožitek), Šalamoun, Pulkert - Šultés, Chmelíček (74. J. Schulmeister). Trenér: Weisser

[ 27. 3. 2007 - ČTK | Foto: jakubcovicefotbal.cz ]