Opava zvítězila v předehrávce 2:0 ve Vítkovicích

Hráči Opavy porazili v dnešní předehrávce 20. kola druhé ligy domácí Vítkovice 2:0 a přitížili soupeři v jeho boji o udržení. Vítkovičtí mají po dnešku stále jen tříbodový náskok na trio nejhorších týmů soutěže a mohou jimi být dostiženi. Opava se před dalším programem kola posunula na páté místo.

Čtvrtou výhru za sebou zajistili Opavě Víšek s Kozákem, kteří ve druhém poločase potrestali chyby vítkovických stoperů a brankáře Kella.

První poločas byl vyrovnaný, ale po změně stran měli více ze hry hosté a nutili domácí obranu k chybám. Po rohu Bartesky v 63. minutě vyboxoval Kello míč pouze k volnému Víškovi a ten lobem z 25 metrů dostal Opavu do vedení. Po gólu domácí ještě více znervózněli, a když Novák v 72. a Langer v 84. minutě své brankové příležitosti neproměnili, přišel trest. Opavský Partyš zahrál krátce před koncem opět rohový kop a nikým nehlídaný Kozák pojistil svému mužstvu tři body.

Výsledek:

Vítkovice - Opava 0:2 (0:0)
Branky: 63. Víšek, 88. Kozák. Rozhodčí: Čecháček - Hájek, Marek. Bez ŽK. Diváci: 1740.

Vítkovice: Kello - Černý, Pavlík, Hromkovič, Mikulenka (79. Severa) - Valášek (74. Kozačuks), Motyčka, Švec, Novák - Jandík, Kroker (61. Langer). Trenér: Grussmann
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Jelínek (40. Víšek) - Partyš, Wirth, Barteska, Zapletal (89. Uvíra) - Janoviak, Kozák. Trenér: Neček

[ 6.4.2007 - ČTK | Foto:sfc.cz ]