Olomouc B nezaváhala, Jakubčovice prohrály

Olomoucké béčko se šesti dorostenci v sestavě porazilo v utkání 20. kola druhé ligy Třinec na jeho hřišti 2:0 a připsalo si tři důležité body v boji o záchranu. Oba góly hostů vstřelil útočník Jakub Petr, který v úterý oslaví teprve sedmnácté narozeniny. Domácí mají na desátém místě před svým soupeřem, který je třetí od konce, už jen tříbodový náskok.

Hanáci se kombinační hrou ve středu hřiště snadno dostávali před pokutové území, kde třinecká obrana vyráběla hrubé chyby. Dvě z nich využil šestnáctiletý Petr, Olomouc si však vypracovala i další brankové příležitosti. Ale Nepožitek ve 24. minutě a v závěru utkání střídající Chmelíček mířili vedle.

Třinečtí působili zakřiknutě, přesto si také vypracovali šance, ale dvakrát Malíř a jednou Ceplák zvolili zbrklé zakončení. Druhému gólu Hanáků předcházela chyba Čelůstky a ve zbývajících dvaceti minutách už se domácí na zdramatizování zápasu nezmohli.

Výsledek - 20. kolo:

Třinec - Olomouc B 0:2 (0:1)
Branky: 31. a 69. Petr. Rozhodčí: Mikel - Ondo, Možíš. ŽK: Vavruša, Lisický - Stroupek, Hořava. Diváci: 1022.

Třinec: Vreštiak - Vavruša, Čelůstka, Pindor, Martinčík - Malíř, Ceplák (83. Kluz), Lachowicz, Lisický (46. Miko) - Kořínek (68. Maceček), Janeček. Trenér: Hajný.
Olomouc B: Černý - Škerle, Bodeček, Hudec, Stroupek (46. Hrdlovič) - Kopecký, Schulmeister (59. König), Hořava, Nepožitek - Šultes, Petr (86. Chmelíček). Trenér: Chromý.

Hlučín uhrál remízu s Hradcem

Hosté se ujali vedení po půlhodině hry, když Černého střela ze 30 metrů proklouzla brankáři Kosmálovi mezi rukavicemi. Domácí ale zabojovali a během osmi minut výsledek otočili. Hanus proměnil penaltu a vedoucí gól dal Skotnica. A to ještě těsně před jeho trefou neuznal rozhodčí Tacina gól, který padl poté, co brankáři Lindrovi vypadl po rohovém kopu Veselého míč z rukavic a Hanus jej poslal do branky.

Techničtější hosté po obratu skóre rovněž nesložili zbraně a přesnou kombinační hrou zatlačili Hlučínské před jejich pokutové území. Bylo jen otázkou času, kdy se prosadí střelecky, ale podařilo se jim to až v 80. minutě. Rychlonohý Pilař využil zaváhání stoperů Hlučína a střelou po zemi z hranice velkého vápna vyrovnal.

Hlučín - Hradec Králové 2:2 (2:1)
Branky: 33. Hanus z pen., 38. Skotnica - 30. Černý, 80. Pilař. Rozhodčí: Tacina - Szarowski, Vysloužil. ŽK: Bogdaň, Toth, Melecký - Pilař, Semerák, Wozniak. Diváci: 1130.

Hlučín: Kosmál - Veselý, Štýbar (70. Švrček), Bogdaň, Hornyak - Žižka, Melecký (88. Tirer), Prokeš (77. Dombi), Skotnica - Hanus, Tóth. Trenér: Ciertna
Hradec Králové: Lindr - Špidlen (75. Hable), Přibyl, Wozniak, Šmarda - Rezek, Karal, Černý, Bouška - Semerák (90. Filip), Pilař (81. Dvořák). Trenér: Klusáček.

Jakubčovice prohrály s Bohemians 1905

Hráči Bohemians se dnes stali prvním týmem, který dobyl druholigovou jakubčovickou domácí tvrz ve Fulneku. K jejich vítězství 2:0 přispěl i brankář Sňozík, který z penalty otevřel skóre.

Drtivou většinu prvního poločasu byli herně lepší hosté, kteří si v závěru první pětačtyřicetiminutovky vypracovali i dvě slibné šance. Střelu Bálka, který dostal míč od Haška přesně mezi obránce, ale gólman Pospěch, jenž dnes dostal přednost před Slovákem Kollárem, jeho ránu reflexivně vykopl. Těsně před přestávkou vystřelil Bálek podruhé, ale jen do Pospěchových rukavic. Jakubčovice zahrozily jen zlehka. Prohászkova hlavička šla nad a na prodloužený balon Svatonským tentýž hráč nedosáhl.

Do druhé půle vstoupili hosté obrovskou šancí Haška, jenž ze dvou metrů překopl branku, ale nastartoval dobrý poločas pro Bohemians. V 56. minutě byl po úniku faulován v pokutovém území Slezák a z penalty otevřel skóre Sňozík. V závěru do otevřené obrany Jakubčovic zaútočili Matůš se Slezákem, jenž do prázdné branky zpečetil výhru hostů.

Jakubčovice - Bohemians 1905 0:2 (0:0)
Branky: 58. Sňozík z pen., 86. Slezák, Rozhodčí: Kocourek - Zlámal, Pinkas. ŽK: Mikula, Jašurek - Lukáš, Matůš, Kotyza. Diváci: 1075.

Jakubčovice: Pospěch - Mikula, Doležal, Kuděla, Daněk - Kopta (75. Fr. Hanus), Baránek, Fischer, Krohmer (59. Jašurek) - Svatonský (75. Kunc), Prohászka. Trenér: Bittengel.
Bohemians: Sňozík - L. Marek, Pávek, Lukáš, Rychlík - Kotyza (86. Bártek), Slezák, Adam, P. Hašek - Bálek (75. Kulvajt), Škoda (65. Matůš). Trenér: Hrabovský.

Hlasy trenérů:

Günter Bittengel, trenér Jakubčovic: "Ve vyrovnaném utkání na mě hosté působili přeci jen svěžejším dojmem. Nevyvarovali jsme se chyb, ze kterých jsme následně inkasovali a to rozhodlo. Nechci si stěžovat, ale rozhodčí posoudil stejný zákrok ve vápně jinak na naší straně a jinak na straně hostí, dle mého se měla pískat penalta i pro nás."

Zbyněk Busta, sportovní manažer Bohemians 1905: "Viděli jsme svižný fotbal, výsledek mě samozřejmě těší. Jakubčovice byly kvalitním soupeřem, vyplatila se nám příprava na jejich standardní situace."

HFK Olomouc srovnal v čele druhé ligy krok se Žižkovem

Domácí začali proti přemožiteli Žižkova z minulého kola zostra a výsledkem úvodního náporu byly tři rohové kopy za sebou a střela Kazára, kterou brankář Kubásek vytěsnil. Územní převahu pak korunovali Hanáci vedoucím gólem - po čtvrthodině hry fauloval v šestnáctce Mach Spáčila a Josefík proměnil penaltu.

Sokolov odpověděl zvýšenou aktivitou a až do přestávky měli Západočeši míč častěji na kopačkách. Výsledkem však byla jen hlavička Gáby po standardce Szaba, která však brankáře Doležala neohrozila. Olomoucká obrana do dalších šancí Sokolov nepustila, naopak v závěru poločasu měl ideální příležitost ke zvýšení Lukášek, ale jeho hlavičku Kubásek vyrazil.

Po přestávce měli více ze hry hosté. Velkou šanci měl Huber, ale jeho umístěnou hlavičku k tyči Doležal bravurně vyrazil. A tak v 59. minutě unikl po pravé straně Škuta, po jeho centru nehlídaný Da Silva poslal hlavou střelu do tyče a odražený míč vrátil do sítě pohotově Kazár.

Po obdržené brance Sokolov rezignoval a iniciativu zcela převzali domácí. V závěru ještě Kazár protáhl Kubáska a na sokolovského brankáře nevyzrál ani střídající Dadák.

HFK Olomouc - Sokolov 2:0 (1:0)
Branky: 14. Josefík z pen., 59. Kazár. Rozhodčí: Santarius - Handlíř, Jahoda. ŽK: Škuta, Los - Szabo. Diváci: 886.

HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda, Kotůlek, Josefík - Spáčil, Lukášek, Škuta (71. Los), Krutý - Kazár (86. Dadák), Da Silva (61. Grim) Trenér: Kalvoda.
Sokolov: Kubásek - Kura, Huber, Němeček, Mach - Šorfa, Szabo (69. Čada), Gába, Jiráček - Mlika (46. Sláma), Koukal. Trenér: Pulpit

[ 7.4.2007 - ČTK | Foto: sigmafotbal.cz ]