Chelsea vyhrála v derby a stáhla náskok United

Na pouhé tři body stáhla druhá Chelsea náskok vedoucího Manchesteru United v tabulce Premier League, když ve 32. kole porazila na Stamford Bridge hráče Tottenhamu 1:0. Jediný gól utkání vstřelil ve druhém poločase obránce Ricardo Carvalho, jenž tak zaznamenal svou šestou trefu v této sezoně.

Na výkonu Spurs se podepsala únava po čtvrtfinálovém zápase Poháru UEFA se Sevillou, který "Kohouti" odehráli o pouhých 36 hodin dříve. Ani úřadující mistr ale nebyl v optimálním rozpoložení, když ve středu pouze remizoval v Lize mistrů s Valencií. A tak se mu možná ulevilo v 52. minutě, kdy Carvalho poslal pravačkou přízemní střelu za záda brankáře Paula Robinsona, který opět dostal přednost před českým gólmanem Radkem Černým.

Tottenham, v jehož sestavě chybělo hned pět hráčů, nastoupivších v utkání se Sevillou, mohl jít do vedení krátce před Carvalhovou trefou, kdy zblízka nebezpečně hlavičkoval Egypťan Mido. Český brankář Petr Čech ale udržel čisté konto a v lize neinkasoval již 792 minut.

První prohru na novém stadionu Emirates Stadium zaznamenal Arsenal, když nestačil na předposlední West Ham United. Tedy na soupeře, který jako poslední dokázal Arsenal porazit na jeho hřišti, a to v únoru loňského roku.

Domácí sice byli po celé utkání lepším týmem, ale především zásluhou výborného výkonu brankáře hostů Greena se nedokázali prosadit. Naopak West Ham využil ke vstřelení branky hned svou první velkou šanci. Těsně před pauzou si na dlouhý míč naběhl Zamora a z hranice pokutového území přeloboval Lehmanna.

"Kanonýři" si největší šanci na vyrovnání vypracovali pět minut před koncem, když se centr kapitána české reprezentace Tomáše Rosického dostal až k nohám Gilberta Silvy, který však trefil jen tyč. Ke vstřelení branky neměl daleko také sám Rosický, který na Greenovu branku vypálil hned pětkrát. Jednu z jeho střel Green vyrazil jen s velkou námahou.

Arsenalu se tak vzdaluje možnost skončit na třetím místě v tabulce, jelikož Liverpool svůj náskok zvýšil již na pět bodů. Pomohla mu k tomu výhra 2:1 v Readingu, kterou brankou čtyři minuty před koncem zařídil střídající útočník Kuijt. Ten si naskočil na Pennantův centr a hlavou vstřelil vítěznou branku.

Aston Villa zvítězila 2:1 na hřišti Blackburnu také díky brance českého záložníka Patrika Bergra. Ten dostal poprvé v sezoně šanci v základní sestavě a důvěru splatil v 34. minutě. Naběhl si na Bardsleyův přetažený centr a svou obávanou levačkou srovnal na 1:1. O vítěznou branku se pak po změně stran postaral Agbonlahor.