Sánchez a Neymar zahodili penalty, ale Chile ani Brazílii to nevadilo. Suárez i Cavani smutnili

OBSAHUJE VIDEO

Jihoamerická kvalifikace o světový šampionát v Rusku nabídla v noci z úterý na středu tři zajímavé souboje, v nichž byly v akci výběry Chile, Brazílie i Uruguaye.

Hráči Chile, v jejichž základní sestavě nechyběl Bravo, Medel či Vargas, si připsali čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů, když na domácí půdě přehráli Venezuelu poměrem 3:1. Alexis Sánchez se na povinných třech bodech podílel brankou a asistencí, s tím, že ještě třináct minut před koncem zahodil penaltu. Dva góly v dresu favorita si připsal jeho ofenzivní kolega Esteban Paredes, což je již šestatřicetiletý kanonýr celku Colo-Colo.

Brazilci dokráčeli v Sao Paulu k devátému triumfu za sebou a léčba trenérem Titem se Kanárkům neskutečně vyplatila. Ostatně stačí se podívat na famózní skóre z oněch duelů - 25:2. Tým, který naposledy podlehl Peru v červnu 2016, tentokráte nasměrovali k jasné třígólové výhře Philippe Coutinho, Marcelo a Neymar, jenž těsně po změně stran neproměnil pokutový kop a přišel tak o dvougólový zápis. Důležitou součástků vítězného mužstva byl také v Číně působící záložník Paulinho, jenž pomohl dvěma asistencemi.

Konečně revoluce! Videorozhodčí správně neuznal gól Griezmanna

Naproti tomu Uruguay prochází velkou krizí, neboť podlehla již potřetí za sebou a z posledních pěti utkání se radovala ze tříbodového zisku pouze jednou. Celek trenéra Óscara Tabáreze nestačil v Limě na Peru, v jehož trikotu přesně pálili Guerrero a Flores. Jediným střelcem poraženého favorita, který navíc hral od 76. minuty v deseti, byl zkušený záložník Carlos Sánchez, jenž je krajánkem v mexické lize v tamním klubu Monterrey. Útočná tykadla Luis Suárez a Edinson Cavani odehrála kompletních devadesát minut, ale vyšla naprázdno.

A jak to vypadá s postupovými kartami? O Brazilích se nepochybuje a ti už mají účast jistou. Jinak je tabulka vyrovnaná a druhou Kolumbii a pátou Argentinu od sebe dělí pouhé dva body.