Rooney vybojoval United výhru nad AC Milán

Ani dvě trefy Brazilce Kaká nezabránily porážce AC Milán v prvním semifinálovém duelu Ligy mistrů na půdě Manchesteru United. Italský tým sice vedl po prvním poločase 2:1, ale "Rudí ďáblové" skóre otočili a nakonec díky gólu Waynea Rooneyho v nastaveném čase vyhráli 3:2.

Manchester United se musel v zápase obejít bez kvarteta zraněných obránců Gary Neville, Mikael Silvestre, Nemanja Vidič a Rio Ferdinand, přesto to byli právě muži v červeném, kdo první měnil skóre utkání. Neuběhlo ani šest minut, když si nejlepší hráč v Anglii Cristiano Ronaldo naběhl na rohový kop Ryana Giggse a hlavou usměrnil míč za záda překvapeného Didy. A defenzíva AC Milán, v níž od začátku nastoupil také český obránce Marek Jankulovski, hořela ještě o pět minut později, kdy opět nebezpečně hlavičkoval Ronaldo.

AC se poprvé dostalo na dostřel brance Manchesteru ve 12. minutě, ale pokus Brazilce Kaká gólman Edwin van der Sar zlikvidoval. "Red Devils" byli aktivnější i v nadcházejících minutách a během první čtvrthodiny vystřelili na branku soupeře celkem pětkrát. V nejslibnější šanci se ve 14. minutě objevil Giggs, ale jeho volej brankář Dida vyškrábl mimo tyče.

Poté přišly velké chvíle AC Milán. Gólem zaváněly už pokusy Massima Ambrosiniho nebo Kaká, jenže prvního vychytal Van der Sar a druhý netrefil branku. A tak udeřilo až z nebezpečné střely číslo tři. Ve 22. minutě si na pas Clarence Seedorfa do pokutového území naběhl Kaká a prostřelil Didu. Další úder přišel v 37. minutě, kdy pronikl rychlostí blesku do obrany United Kaká, obelstil Darrena Fletchera i Gabriela Heinzeho a tváří v tvář Van der Sarovi nekompromisně skóroval. Ještě hůř mohlo být "Rudým ďáblům" o minutu později, když brazilský kanonýr jedovatě vypálil z 30 metrů, ale Van der Sar tentokrát předvedl pohotový zákrok.

[obrazek id="6941" zarovnani="vpravo"]Druhou půli zahájili United podobně jako tu první. Ve 48. minutě měl po rohovém kopu Giggse na kopačce vyrovnání Michael Carrick, jenže svoji střelu umístil těsně vedle Didovy pravé tyče.

Poté se hra na nějaký čas uklidnila, když si ani jeden z týmů nevypracoval gólovou šanci. O rozruch se nadvakrát postaral až v polovině šesté desetiminutovky aktivní Kaká, jenže pokaždé přestřelil. O to více překvapila akce, která se zrodila v 59. minutě. Carrick si rychle vyměnil míč se Scholesem, anglický záložník pronikl středem obrany AC, přihrál míč Rooneymu a ten srovnal skóre. V 64. minutě mohl strhnout vítězství na stranu domácího týmu Fletcher, ale Dida jeho tvrdou střelu pohotově vyškrábl. Neuspěl ani v 71. minutě z dobře provedeného volného přímého kopu Giggs.

Manchester United byl střelecky výrazně aktivnější i ve druhém poločase, ale gólman Dida všechny pokusy bezpečně ukrýval do rukavic. S přibývajícími minutami se zdálo, že utkání spěje k remíze, jenže v nastaveném čase našel Giggs rychlou přihrávkou na hranici pokutového území Rooneyho a ten z voleje propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Výsledek:

Manchester United - AC Milán 3:2 (1:2)
Branky: 59. a 90+1. Rooney, 5. Ronaldo - 22. a 37. Kaká. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). ŽK: Evra, Giggs - Kaká, Bonera. Diváci: 73.820.

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Brown, Heinze, Evra - Ronaldo, Fletcher, Carrick, Scholes, Giggs - Rooney. Trenér: Ferguson.
AC Milán: Dida - Oddo, Nesta, Maldini (46. Bonera), Jankulovski - Gattuso (53. Brocchi), Pirlo, Ambrosini, Seedorf - Kaká - Gilardino (84. Gourcuff). Trenér: Ancelotti.

[ 24.4.2007 - eFotbal.cz | Foto: ČTK/AP ]