Joe Cole zařídil výhru Chelsea, Čech branku nedostal

Hráči londýnské Chelsea zvládli ve středu na domácím stadionu Stamford Bridge lépe úvodní zápas semifinále Ligy mistrů a porazili Liverpool 1:0. Utkání dvou rozdílných poločasů rozhodl po necelé půlhodině hry Joe Cole. Hosté se ve druhé půli přes zvýšenou aktivitu na gólovou odpověď nezmohli.

Do sestavy domácích se vrací Ferreira, nastoupit nemůže vykartovaný Essien. V dresu Chelsea se na trávníku stadionu Stamford Bridge nepředstavil ani zraněný Michael Ballack - v záložní řadě nastoupil Joe Cole. Před zápasem uctili hráči i diváci minutou ticha mistra světa z roku 1966 Alana Balla, který ve středu zemřel na infarkt.

Utkání začalo náporem domácích - ten je ovšem v úvodu neplodný. Po třech minutách hry centroval na druhé straně do vápna opakovaně Dirk Kuijt, obrana Chelsea nebezpečí se štěstím zažehnala. První obrovskou šanci spálil v 8. minutě Lampard, jenž po hlavičce Drogby a přiťuknutí Ševčenka napálil zblízka jen nohy gólmana Reiny.

Po necelých dvaceti minutách nezpracoval míč v pokutovém území ideálně po pasu Drogby Ševčenko a jeho střílený centr před bránu nikoho ze spoluhráčů nenašel. Chelsea stupńuje tlak, obrana Liverpoolu ovšem funguje v první půlhodině hry spolehlivě. Parádní přihrávkou na Drogbu se prezentoval Joe Cole, Drogbova hlavička ovšem netrefila nejen vyběhnuvšího Reinu, ale ani jeho bránu. Na druhé straně si s hlavičkou Kuijta bez potíží poradil Čech. Lampardova střela z trestného kopu zhruba z dvaceti metrů jen těsně minula pravou tyč Reinovy svatyně.

Skóre otevřel po necelé půlhodině hry záložník Joe Cole. Didier Drogba se na pravé straně uvolnil přes Aggera, centroval před bránu, nabíhající Cole přetlačil Arbelou a zblízka uklidil míč do sítě. Liverpool doplatil na pasivitu, přesto se v závěru první pětyčtyřicetiminutovky pokouší o odpověď. Vyrovnat mohl Gerrard ve 37. minutě opět po centru aktivního holandského útočníka Kuijta, ale v záklonu hlavičkoval nad.

Hosté začali druhou půli aktivněji, ale Dirk Kuijt nadále zůstává vepředu příliš osamocen. Střely ze středních vzdáleností zkoušejí především Riise a Gerrard, pro Čecha ovšem zpočátku výraznější nebezpečí neznamenají. Nevýrazného Bellamyho vystřídal Peter Crouch, který okamžitě pomohl Liverpoolu k velké příležitosti. Po jeho akci střílel ve 53. minutě Gerrard a Petr Čech se musel vytáhnout.

Liverpool je ve druhém poločase mnohem častěji u míče a pod tlakem jsou domácí. Do velkých šancí ovšem "Blues" svého soupeře nepouštějí. Až v 69. minutě se mohli probít před Čecha po Kuijtově centru Crouch a Zenden, ale na hranici šestnáctky si vzájemně překáželi.

Definitivní rozhodnutí mohla přinést čtvrt hodiny před koncem duelu po Lampardově centru z trestného kopu hlavička Drogby, který je ve vzduchu neuhlídatelný, ale míč trefil jen boční síť. Další Lampardovu ránu skvěle zlikvidoval Reina. Snaha Liverpoolu už je v závěru křečovitá, a tak domácí svůj jednobrankový náskok bez potíží uhlídali a mají před odvetou slibnější pozici.

Výsledek:

FC Chelsea - FC Liverpool 1:0 (1:0)
Branka: 29. J. Cole. Rozhodčí: Merk - Salver, Kadach (všichni Něm.). ŽK: Mascherano (Liverpool). Diváci: 42000.

Chelsea: Čech - Ferreira, Terry, Carvalho, A. Cole - Mikel, Lampard, Makelele, J. Cole (85. Wright-Phillips) - Drogba, Ševčenko (76. Kalou). Trenér: Mourinho.
Liverpool: Reina - Arbeloa, Carragher, Agger, Riise - Gerrard, Xabi Alonso (83. Pennant), Mascherano, Zenden - Kuijt, Bellamy (53. Crouch). Trenér: Benítez.

[ 25.4.2007 - eFotbal.cz l Foto: AP / ČTK ]