Vyrovnaná tabulka v krajském přeboru!

Co se ještě před pár koly zdálo nepravděpodobné, je tady! 1. Valašský FC prohospodařil sedmibodový náskok a z boje o postup se opět stává otevřená otázka!

Vsetín porazil Provodov a na druhém místě ztrácí jen jediný bod. Své si uhrála, ačkoliv rozhodně ne lehce, i Chropyně. Ta je ovšem v boji o titul výrazně handicapována dvěma zápasy, které oproti soupeřům odehrála navíc. V každém případě bude zajímavé sledovat, zda se situace bude jevit podobně až do posledního kola, protože právě tehdy se rožnovští se Vsetínem utkají. Překvapení z minulého kola potvrdily Valašské Příkazy a při brouzdání výsledkovou listinou stojí za zastavení i zápas z Holešova, kde si domácí vyšlápli na Hluk.

Ostrožská Nová Ves – Chropyně 0:1 (0:0)
Důležité utkání pro další vývoj na čele tabulky se odehrálo za mohutné podpory chropyňských fanoušků. Hráči, zaměstnaní vyměňováním míče mezi vápny, vytvořili v první půli jedinou slibnou akci. To domácí Janoušek hlavou neproměnil přesný centr. Druhý poločas se tomu prvnímu velmi podobal, pouze s tím rozdílem, že se diváci dočkali alespoň jednoho gólu. I přes útoky ostrožských, udeřili hosté. V 70. minutě využil Buksa zaváhání domácí obrany. Ostrožští si poté vypracovali několik slibných akcí, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Kudr hlavou, ani Pokorný z přímého kopu se o bod nezasloužili, oba pálili těsně vedle.
Branky: Buksa
Diváci: 150

FC Vsetín – Provodov 2:0 (1:0)
Vsetín se v boji rozhodně nenechal zahanbit. Jeho hráči si připsali další čárku do kolonky vítězství. Výborné výkony ovšem předvedly obě strany. Domácí podržel brankář Fagulec, celá obrana a výborně hrající Lukáč. Provodov hrozil hlavně díky Slončíkovi, Gottwaldovi a Březíkovi. Vsetín šel do vedení ve 42. minutě díky pokutovému kopu, který po sražení Novosada proměnil Augusta. Druhou branku přidal v 58. minutě po individuálním průniku Lukáč.
Branky: Augusta, Lukáč
Diváci: 80

Valašské Příkazy – Hradčovice 5:1 (2:1)
Příkazy jsou po vítězství nad Rožnovem evidentně při chuti. Další obětí jejich jízdy byly o víkendu stále poslední Hradčovice. Fanoušci se ještě ani nestihli rozhlédnout a domácí už vedli. K míči se dostal Spáčil, potáhl ho kolem velkého vápna a střelou ke vzdálenější tyči překvapil gólmana. O tři minuty později se hosté ještě zmohli na odpověď. Po přímém kopu se k míči natáhl Hřibňák, který přeskočil obránce Moravčíka a hlavou srovnal na 1:1. Pak už se ale výsledek měnil jen ve prospěch Příkaz. Krátce po zahájení druhého poločasu si gólem vylepšil reputaci Moravčík. S málo vídanou parádičkou se předvedl domácí Spáčil, který vystřihl nůžky. Jeho pokus se ovšem brankově neujal. O poznání lépe skončil ten, který vyslal Kovačík. Jeho centr využil tím nejlepším způsobem Marcel Beňo. Jako poslední se do statistiky střelců zapsal Eliášek, jenž tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě.
Branky: Ocelík, Spáčil, Moravčík, Beňo Marcel, Eliášek – Hřibňák