Meziříčí cválá za postupem!

Ačkoliv do konce soutěže zbývá ještě odehrát sedm kol, situace se jeví velmi jasně.

Meziříčtí si vypracovali už desetibodový náskok a co se týče jejich soupeřů, tak se zdá, že na stíhací jízdu se nikomu nechce. Jak si jinak vysvětlit jejich jasnou výhru s Viganticemi, prohru Vlachovic v Poličné a pouhou remízu Lhoty u Vsetína? Rvačka se nekonala ani v boji o bytí a nebytí. Poslední dvě družstva neuhrála nic, Brumov pouze bod.

Valašské Meziříčí – Vigantice 4:1
Zápas patřil od začátku domácím. Svého soupeře přehrávali a jemu tedy nezbylo nic jiného, než se bránit pomocí nedovolených zákroků. Útočné nájezdy meziříčských ale přesto neeliminovaly. V 15. minutě zahrával trestný kop Nečas. Brankář Vigantic sice míč chytil, ale neudržel, což se mu stalo chybou osudovou, kterou nemilosrdně ztrestal Horák. Neuběhlo ani patnáct minut a skóre se měnilo na 2:0. Tentokrát zužitkoval křižnou přihrávku Nečase Macíček. I do třetice asistoval u branky Nečas. Jeho centr usměrnil do sítě opět Horák. Viganticím se rozhodně nedýchalo nejlépe, ale odpovědět ještě dokázaly. Chybu domácí obrany využil Bolcek. Ve druhém dějství už se diváci takových střeleckých manévrů nedočkali. Velkou zásluhu na tom měl hlavně brankář hostí, který při některých zákrocích doslova čaroval. Za svá záda už pustil pouze projektil z nohy Horáka.
Branky: Horák 2, Macíček, Nečas - Bolcek

Hvozdná – Juřinka 1:2 (1:1)
V utkání bohatém na žluté karty nakonec Hvozdná remízu neudržela. Krutě o ni přišla až v samotném závěru. Vedení se domácí ujali po kvalitně zahraném přímém kopu Tomáše Pavla. Radost jim ale dlouho nevydržela. Neuběhlo ani deset minut a Škařupa vyrovnal. Ve druhém poločase převzali hosté vládu nad utkáním, ačkoliv největší šance vzešla od domácích. Aktivní Tomáš Pavel ovšem brankáře Juřinky ve stoprocentní šanci nepřekonal. A tak došlo i na potvrzení prastarého moudra „nedáš, dostaneš“. Domácí obránci, mazlící se s myšlenkou na jeden bod, nechali snadno zakončit střídajícího Příleského.
Branky: Pavel – Škařupa, Příleský