Ve šlágru druhé ligy remizoval Žižkov s HFK

Šlágr druhé ligy, ve kterém se utkaly vedoucí Viktoria Žižkov a druhý HFK Olomouc, skončil v Praze remízou 1:1. Po dělbě bodů má lídr tabulky stále bezpečný sedmibodový náskok, před HFK se ale mohou v pondělí dostat Bohemians 1905, pokud porazí v dohrávce 25. kola na Hané béčko Olomouce.

V dopoledním utkání byla v prvním poločase aktivnější Viktoria, která vedla už od druhé minuty zásluhou Švancary. Ve 23. minutě ale poslal bývalý hráč Viktorky Krutý do šance Korčiána, který se dokázal prosadit v pokutovém území a vyrovnal.

V následujících minutách mohla Viktoria několikrát vstřelit druhý gól, ale ani jednu z příležitostí nevyužila. Po změně stran převzali aktivitu hosté, ale ani v jejich případě to na rozhodnutí zápasu nestačilo.

Výsledek:

Žižkov - HFK Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 2. Švancara - 23. Korčián. Rozhodčí: Hrubeš - Novák, Košan. ŽK: Kalod, Demjan - Spáčil, Doležal. Diváci: 1820.

Viktoria Žižkov: Bartalský - Kučera (75. Demjan), Labant, Šťastný, Jambor - Novotný, Král, Gula (63. Kušnír), Stracený - Švancara, Kalod (85. Bukač). Trenér: Skalba.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Kotůlek, Dadák - Spáčil, Škuta, Grim, Krutý (30. Los) - Kazár (79. Da Silva), Korčián (90. Kalvoda). Trenér: Kalvoda.

Bystrc si poradila s Hlučínem

V desátém jarním kole dosáhli Bystrčtí své druhé výhry a na úplném chvostu tabulky jsou už jen vinou horšího skóre za neděln ím soupeřem.

Domácí si v utkání vytvořili výraznou převahu. Hned v úvodu měl hostující gólman Vašek problém s výkopem svého protějšku Hrubého, později Belej trefil břevno a po půlhodině hry zajistil Bystrci vedení Nechvátal. Také po přestávce udávali tempo domácí fotbalisté, ale čisté gólové šance promarnili Belej, Zedníček a Smutný. Výhru pojistil až čtvrt hodiny před koncem přízemní střelou Bajer. Druhý gól zlomil jakoukoli další snahu hostů o zvrat a k ohrožení domácí branky se vůbec nedostali.

Výsledek:

Bystrc - Hlučín 2:0 (1:0)
Branky: 33. Nechvátal, 74. Bajer. Rozhodčí: Matějek - Tacina, Jahoda. ŽK: Novakovič, Jirásek - Veselý. Diváci: 670.

Bystrc: Hrubý - Krejčíř, Schuster, Novakovič, Kasálek - Bajer (84. Logara), Jirásek (90. Michal), Nechvátal, Belej - Smutný (87. Mrázek), Zedníček. Trenér: Machala.
Hlučín: Valach - Veselý, Sáblík, Štýbar, Hornyak - Žižka, Melecký, Bogdaň (80. Moravčík), Skotnica (36. Tóth) - Havlíček (46. Dombi), Hanus. Trenér: Cviertna.

[ 13.5.2007 - ČTK | Foto: skcb.cz ]