Branka v 90. minutě zajistila Miroslavi téměř jistou záchranu

Brankou, na kterou se již nedalo odpovědět, končilo utkání v Hlohovci. Do 90. minuty byl stav mezi domácím týmem a Miroslaví 0:0, ale poté rozhodl z rychlého brejku o vítězství hostů Marek Svoboda. Prakticky hned po rozehrání ve středovém kruhu odpískal hlavní rozhodčí konec. V utkání, které ovlivňoval silný vítr, byla Miroslav po většinu času nebezpečnějším celkem, ale do konce dokázala dotáhnout až poslední brejkovou situaci. Do branky Miroslavi se po zranění vrátila brankářská jednička Pavel Koutník, který vychytanou nulou přispěl k vítězství svého týmu. Miroslav se dostala na hranici 32 bodů, která znamená prakticky jistou záchranu. Naopak Hlohovec je s 22 body na 15. místě.

Dědice se dostaly v utkání proti Mikulovu do vedení už ve 4. minutě, když se trefil Ivo Sigmund. Mikulov byl sice domácím vyrovnaným soupeřem, ale do šancí se nedostával. V 79. minutě potvrdil tříbodový zisk pro Dědice Valdemar Horvát, který se prosadil střelou z trestného kopu. Rozdíl mezi Blanskem a Dědicemi je tak opět sedmibodový.

Rosice vyhrály v Doubravníku 4:0. V utkání se dvakrát prosadil David Malata. "Jednoznačné utkání. Takového soupeře už dlouho nebudeme mít," řekl, o síle posledního celku tabulky, trenér Rosic Antonín Lukáš.

Nedělní výsledky 22. kola

Sokol Hlohovec - FC Miroslav 0:1 (0:0)
Branka: Svoboda
Rozhodčí: Donneberger Diváků: 150
Hlohovec: Drobilič - Křen, Pazdera, Tuček, Černý, Koryčánek, Kozubík, Jankovič L., Pálka, Šuderla, Pekár
Miroslav: Koutník - Mai, Zálešák, Rohlík Mar., Svoboda, Chlad J., Chlad M., Sulik, Krula, Dufek, Tkadlec

SK FC Doubravník - FC Slovan Rosice 0:4 (0:3)
Branky: Malata D. 2, Chlup, Pšikal z penalty
ČK: Hečko (Doubravník)
Rozhodčí: Gasnárek
Rosice: Cvingráf – Komárek, Maléř, Kotásek, Veselý (50. Hráček), Richtr (46. Šamánek), Drápal, Dufek, Malata D., Pšikal, Chlup

Sokol Dědice - FC Pálava Mikulov 2:0 (1:0)
Branky: Sigmund, Horvát
Rozhodčí: Pospíšil Diváků: 140
Dědice: Novotný – Redek, Holý, Šmehlík, Měřínský, Slezák, Lžičař, Nociar, Tamáš, Sigmund, Horvát - Vlach, Foldyna
Mikulov: Novotný - Machala, Fiala, Kubánek, Šlancar, Málek, Holec, Bělský, Hrouzek, Žárský, Kauer - Ondryáš, Malinka