1. Valašský FC reaguje odvoláním trenéra!

Ani varovný prst v podobě pohárového utkání nebyl rožnovským dostatečnou hrozbou. Ize sobotního zápasu proti Provodovu nakonec odjeli bez bodu. Tým, který byl ještě před pár koly nejžhavějším adeptem na postup, si ale něco takového nemůže dovolit, a tak si kouč Příkazský balí kufry. Zpět do čela tabulky má tým dostat Pavel Hajný.

Rožnovští ale nejsou jediní, komu se 24. kolo nepovedlo. Na počet šancí se historie neptá, a tak se v případě Chropyně počítá jen ztráta tří bodů. V dalším duelu si hodně pomohly Luhačovice, které získaly na domácí půdě cenný skalp Dolního Němčí.

Chropyně - Kateřinice 1:4 (1:1)
„Chropyňští orli“ před 350 diváky nezvládli roli favorita a nepotvrdili dobrou formu z posledních utkání. Začali sice dobře – z několika šancí se ujala ta Sobkova, ale dál ve stejném duchu nepokračovali. Kateřinice zabetonovaly svoje obranné pásmo a čekaly na chyby soupeře. Mistrem v bleskových výletech byl především Úlehla. Vyrovnání se díky Rafajovi dočkaly ještě v prvním poločase. Ani po přestávce nebyli domácí ve své kůži. I přes úmornou snahu jim štěstěna nepřála, zato vrchovatou měrou rozdávala na druhé straně. Po rychlých brejcích se nemýlili Rafaj s Úlehlou. V závěru korunoval výhru hostů znovu Úlehla, a to když z penalty potrestal faul na jednoho z kateřinických útočníků. Z domácího pohledu střetnutí nejlépe charakterizují slova trenéra Josla: „My kdybychom hráli třeba až do půlnoci stejně to tam dnes už nespadne!“
Branky: Šindelář – Rafaj 2, Úlehla 2

Provodov – 1. Valašský FC 4:3 (0:2)
Kdo odešel v 70. minutě určitě nevěří vlastním očím. Hosté se poučili z pohárového utkání a k zápasu přistoupili velmi vážně. V prvním poločase se dvakrát prosadili po rohových kopech a v 75. minutě přidal třetí branku Náměstek. Hru měli jasně pod kontrolou, ale posledních dvacet minut po všech stránkách nezvládli. Těsně před třetí brankou hostí přišel na hřiště Holík a tento moment se stal rožnovským doslova osudným. Na hřišti pobyl kvůli obnovenému zranění jen několik málo minut, ale stihl se postarat o dokonalý zvrat zápasu. První gól dal sám, druhý přišel za zákrok na něj po proměněné penaltě Slončíka. Ohromující tříminutovku završil Holík ještě centrem, na který si opět naskočil Slončík - 3:3. „Zfackovaní“ hosté neudrželi ani remízu a díky Litošovi inkasovali i po čtvrté. Závěrečné vyloučení Mičkala a Škabrahy už bylo jen dokreslením jejich beznaděje.
Branky: Slončík 2, Litoš, Holík – Vinklárek, Drda, Náměstek

Slušovice – Spytihněv 1:0 (0:0)
Ve Slušovicích se v prvním dějství spíše než útočné kvality prezentovaly pozorné obrany. Přesto měla hra hostů větší rychlost a jejich kombinace vyšší míru úspěšnosti. Dokladem toho byla i střela Gröpla, kterou od přeměny na gól zachránil jen brankář Juřík. Po hlasitější výměně názorů o přestávce, se herní trumfy přesunuly na stranu domácích. Svoji útočnou nebezpečnost nejdříve demonstrovali Branek, Šimek a Bednařík, ale až do sítě uklidil míč teprve Šimek. Využil „přihrávky“ hostujícího brankáře Stýbla, který už určitě provedl lepší výkopy. Spytihněv se sice snažila o vyrovnání, ale dál než ke snaze už se nedopracovala.
Branky: Šimek

Hluk - Valašské Příkazy 0:4 (0:1)
Ve velké pohodě hrající hosté se nenechali obehrát o body ani v Hluku. Domácím obráncům utekl už ve 4. minutě Eliášek, přihrál Gargulákovi a ten brankáře Hluku prostřelil. Poté měli míč v moci spíše domácí, branky ovšem stříleli i nadále hosté. Do druhé půle šli hráči Hluku s vidinou zvratu, ale jejich dvacetiminutový tlak žádné ovoce nepřinesl. Zato hosté své brejkové akce proměňovali. V 64. minutě našel centrem Svatopluk Beňo svého
jmenovce Marcela, v 78. zvyšoval tvrdou ranou Spáčil a konečně v 80. minutě si tím nejlepším způsobem poradil s pokutovým kopem opět Marcel Beňo.
Branky: Gargulák, Beňo M. 2, Spáčil