Jak by mohl vypadat základ vršovického "S", kdyby deset let nikoho neprodal?

Jak by mohl vypadat základ vršovického "S", kdyby deset let nikoho neprodal?

Není žádným tajemstvím, že pražská Slavia má stále velké ambice do budoucna. Chtěla by s vlivným čínským investorem v zádech postavit tým, jenž by byl schopný uspět nejen v domácí soutěži, ale zanechat i důstojnou stopu v pohárové Evropě. Zlé jazyky tvrdí, že se jedná jen o chvilkový klid.

Pravdou je, že klub z Vršovic za svou bohatou historii vyprodukoval celou řadu schopných hráčů, kteří se poté prosadili i za hranicemi naší malé země. Jak by to však vypadalo, kdyby řeč vysokých přestupových sum nebyla v Edenu vyslyšena a nikdo nemusel být v posledních deseti letech prodáván? Vznikla by možná sestava, kterou vám formou tohoto článku nabízíme (byť byste do ní zařadili třeba i jiná známá slávistická jména).

Jak by vypadala základní sestava pražské Slavie, kdyby deset let neprodala jediného hráče (2008 až 2018)?

Brankář

Jiří Pavlenka (Werder Brémy)

Již v dospívajícím věku ohromoval své okolí ve Slezsku a v barvách ostravského Baníku patřil k tomu nejlepšímu, co tým laborující se sestupem mohl nabídnout. Dalším krokem v kariéře byl přesun do Edenu, kde během jedné sezony dokázal své stabilní výkony prodat a stal se klíčovou tváří při zisku titulu. Však také Slavia jen nerada svůj klenot pouštěla do bundesligy, kde se dokázal také rychle adaptovat.

Pravý obránce

Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy)

Do podvědomí veřejnosti se tento schopný bek s africkými kořeny dostal až v Liberci, kterému pomohl k mistrovskému titulu. Následovala pozvánka do reprezentace a ochod do Werderu Brémy, kde již šest let patří ke stabilním členům základní sestavy. Jeho minulost je ale spojena také krátce s klubem z Vršovic, kde strávil jednu sezonu a odehrál celkem dvanáct utkání. Nyní by ho defenzivní řada sešívaných brala všemi deseti.

Střední obránce

Marek Suchý (FC Basilej)

Odchovanec pražské Slavie odcházel z Edenu v roce 2010 s vizitkou perspektivního středního obránce na Východ, aby okusil, jak to chodí také za hranicemi. Po čtyřech letech ve Spartaku Moskva zamířil do švýcarské Basileje, kde se postupem času vypracoval do role kapitána a lídra v defenzivní řadě. Své schopnosti prodává také v českém reprezentačním výběru, kde převzal otěže po služebně starších lídrech.

Střední obránce

Stefan Simič (FC Crotone)

Přestože v jeho žilách koluje bosenská krev, hrdě se hlásí k českým barvám a cítí se doma v povodí řek Vltavy a Labe. Stefan Simič má ve svých třiadvaceti letech vše ještě před sebou, ale mnozí zapomínají, že ho právě Slavia před svou anabází v Itálii pomáhala vychovat. Kmenový hráč milánského AC sbírá zkušenosti v nižší soutěži, ale nikdo nepochybuje, že ho na San Siru jednou spatříme. Věří tomu i vedení slavného klubu, jinak by ho v létě uvolnilo zpět do Slavie, kde o něj měli zájem.

Levý obránce

Adam Hloušek (Legie Varšava)

V Jablonci prvně přičichnul k náročnosti této řehole. Díky dobrým výkonům a své univerzálnosti byl povolán do Slavie. Zde se však příliš dlouze neohřál. Jeho kroky se dál ubíraly k našim západním sousedům, kde sbíral cenné zkušenosti. Ani on však neodvrátil sestup Stuttgartu a nakonec zkusil štěstí v polské Legii Varšava, kde se stal stabilní oporou základní sestavy, která naháněla strach v Lize mistrů i zvučnějším jménům.

A JAK BY VYPALA ZÁLOHA A ÚTOK HVĚZDNÉHO TÝMU SLAVIE Z LET 2008 AŽ 2018? TO SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 3. KVĚTNA 2018.