Vyrostla v lize nová stoperská hvězda a postrach obran ze vzduchu?

Vyrostla v lize nová stoperská hvězda a postrach obran ze vzduchu?

I když má nyní rozjeté Dynamo v defenzivní řadě známé tváře jako Tomáš Sivok nebo Jiří Kladrubský, nad všemi vyčnívá třiadvacetiletý odchovanec Lukáš Havel, jenž nechyběl v základní sestavě ani v jednom ze šestnácti případů a důvěru navíc oplatil čtyřmi přesnými zásahy, což je na stopera nadstandardní bilance.

Po záložníkovi Brandnerovi a útočníkovi Schranzovi je ostatně 186 centimetrů vysoký střední obránce třetím nejlepším střelcem mužstva ze Střeleckého ostrova.

V uplynulém druholigovém ročníku končil se sedmi trefami a střelecké karty mu jdou i nyní. "Lukáš je výborný hlavičkář. Asi jsem tady neviděl lepšího." ocenil ho bosenský bek Benjamin Čolič.

Jeho trefy jsou navíc důležité a vstřelit v posledních třech ligových soubojích čtyři góly, to nepamatuje. "Je to pro mě až neskutečný. Střelecká fazona. Teď si věříme a jsme hodně ofenzivně naladění," rozplýval se svěřenec kouče Davida Horejše.

Jeho produktivita jde navíc ruku v ruce s formou ligového nováčka, který se po pěti výhrách vyšplhal na osmou pozici a na pátou Spartu ztrácí pouhé dva body. Sám perspektivní mladík se však má pořád co učit - například od svého otce Martina Havla, jenž svého času nastupoval v českobudějovickém útoku. "Občas si s tátou povídáme, co a jak v zakončení. Radí mi třeba, jaký prostor bych si měl hledat, a pomáhá mi v tom," prozradil kolega Delarge, Ledeckého, Rabušice či Táborského.