Chelsea opět prohrála, tentokrát nestačila na Fulham

Domácí Fulham v dohrávce sedmého kola Premier League porazil Chelsea 2:1. Chalupáři šli už ve 25. minutě do vedení, když skóroval někdejší dlouholetý křídelník modrých Willian. Hosté ale těsně po změně stran vyrovnali a zdálo se, že by mohli dokonat obrat ve skóre. V 58. minutě ovšem přišel zkrat debutujícího Joaa Félixe, který smazal svůj do té doby povedený výkon ostrým zákrokem za červenou kartu. Přesilovky následně využil Carlos Vinícius, a pomohl tak Chalupářům ukončit dlouhou šňůru 21 zápasů bez výhry nad svým městským sousedem.

Odložené zářijové kolo z důvodu úmrtí královny Alžběty II. našlo svůj nový hrací termín až téměř v polovině ledna a v lepším rozpoložení do něj překvapivě vstupoval Fulham. Ten totiž vyhrál všechny tři povánoční kola anglické nejvyšší soutěže a v tabulce vyšplhal až na sedmou příčku. To Blues se nezvykle trápili a svoje problémy se snažili řešit na přestupovém poli. Nejčerstvější posilou byl Joao Félix, který přišel hostovat do konce sezony z Atlétika. Chalupáři se museli vypořádat s karetní absencí Aleksandara Mitroviče.

Zásluhu na první zajímavé akci utkání měl právě nabuzený Joao Félix, který nasadil jesličky domácímu obránci a přesnou přihrávkou našel na malém vápně Kaie Havertze. Střela německého univerzála ovšem byla zblokována a úspěšný nebyl z následné dorážky ani Lewis Hall. Ve 24. minutě přišla na druhé straně chyba Trevoha Chalobaha, kterou málem potrestal Bobby Reid. Kepu Arrizabalagu v tomto případě zachránilo břevno. O chvíli později už však gólman Chelsea lovil míč ze sítě. Prosadil se totiž bývalý hráč Blues Willian s přispěním zásahu smolaře Trevoha Chalobaha. Ve 35. minutě jemná teč soupeře mohla pomoct mladému bekovi Hallovi, Bernd Leno si ovšem poradil.

Jen pár minut po změně stran už ale bylo srovnáno. Mason Mount z úhlu zakroutil svůj přímý kop do tyče a připraven dorážet z bezprostřední blízkosti byl Kalidou Koulibaly. Zhruba o 10 minut později ale přišla dvojitá rána pro fanoušky týmu ze Stamford Bridge. Nejprve si přivodil zranění Denis Zakaria a jen chvíli poté hostům zavařil přemotivovaný Joao Félix, když při skluzu nechal podrážku nebezpečně vysoko a byl zaslouženě vyloučen. A tak mohli v 73. minutě trestat domácí. Přesný centr si na zadní tyči našel Carlos Vinícius a hlavou rozhodl o dalším triumfu The Cottagers.

Malé londýnské derby tak ovládl celek s lepší formou, tedy Fulham. Ten se v příštím kole 15. ledna představí na půdě Newcastlu, Chelsea tentýž den přivítá Crystal Palace.

Fulham - Chelsea 2:1
Branky: 23. Willian, 73. Carlos Vinícius - 47. Koulibaly.