Review: Manchester City - Chelsea. Novopečený mistr oslavil titul výhrou nad Blues

Manchester City zvítězil ve 37. kole Premier League na vlastním hřišti nad Chelsea 1:0, a mohl tak s fanoušky oslavit třetí titul v řadě. Jelikož zisk trofeje stvrdilo již sobotní zaváhání Arsenalu, rozhodl se Pep Guardiola pošetřit řadu opor, včetně Erlinga Haalanda. Norského kanonýra však zastoupil jeho kolega z útoku Julián Álvarez, který trefou ze 12. minuty nasměroval domácí tým k výhře. Argentinský útočník tak znovu potvrdil skvělou adaptaci v kádru staronového šampiona, jelikož i z pozice většinou střídajícího hráče vstřelil v premiérové sezoně ve světlemodrém dresu 17 gólů.

Manchester City - Chelsea 1:0

Branka: 12. Álvarez

Citizens nastupovali do duelu proti mátožné Chelsea ve výtečné náladě, protože ve středu nedali v semifinále Ligy mistrů šanci Realu Madrid. K tomu měli stále naději na treble, a to díky postupu do finále FA Cupu. Oproti tomu Londýňané přicestovali do Manchesteru s bilancí dvou zápasů bez porážky, tím však výčet pozitiv skončil, neboť bylo prakticky jisté, že v tabulce se umístí nejhůře od roku 1996.

Guardiola dopřál svým největším oporám odpočinek, nicméně i tak do utkání vstoupili aktivněji Citizens. První nebezpečný pokus vyslal již v úvodní pětiminutovce Sergio Gómez, jenž pálil z hranice vápna poté, co se k němu odrazil míč odvrácený obranou Blues. Ve 12. minutě se již skóre měnilo. V zárodku gólové akce stála chyba v rozehrávce Chelsea, čehož využili domácí k vytvoření rychlé akce. Na jejím konci byl Álvarez, který přízemní střelou uklidil míč ke vzdálenější tyči. Postupem času se do zakončení začali dostávat i hosté. Blízko k vyrovnání byl devět minut před koncem poločasu Conor Gallagher, jehož hlavičku zastavila branková konstrukce.

Zlepšený výkon londýnského celku pokračoval i po změně stran. Hned několikrát tak musel předvést své kvality Stefan Ortega, který v bráně zaskakoval za tradiční jedničku Edersona. V 58. minutě ale mohl přijít pojišťovací gól Citizens, když si centrovaný míč našel Kalvin Phillips. Hlavička předsezonní posily z Leedsu však skončila pouze na tyči. V 71. minutě dostal balon do sítě znovu Álvarez poté, co mu ho předložil před prázdnou bránu Riyad Mahrez. Sudí Michael Oliver ale gól po intervenci VARu odvolal, jelikož si alžírský reprezentant pomohl při zpracování rukou.

Manchester přesto dotáhl zápas k 17. soutěžnímu vítězství před vlastním publikem v řadě. Citizens čeká další duel ve středu v Brightonu, Chelsea o den později zavítá o pár kilometrů dál na stadion Manchesteru United.