Pět událostí 4. kola nadstavby: Trápení Řezníčka, Kováč se strachuje o Nitu, loučení s Bílkem nedopadlo

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 4. kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY je jednoznačně zisk titulu pro pražskou Spartu, která se dočkala po dlouhých devíti letech. To podzimní mistr pije kalich hořkosti až do dna, Michal Bílek domácí derniéru výhrou neoslavil a kapitán Viktorie Plzeň Lukáš Hejda se omlouval. Pardubice si ve skupině o záchranu zajistily baráž, kouč Radoslav Kováč má ale starosti o zraněnou gólmanskou jedničku Florina Nitu. Ještě ve větších potížích je poté Brno, Jakub Řezníček prožívá v Brně nejhorší sérii bez vstřelené branky od sezóny 2016/2017.

Sigma šokovala Slavii

Takto zaskočená Slavia byla naposledy v sezóně 2005/06. Doma s Jabloncem prohrávala o dvě branky už po čtyřech minutách. Duel ale nakonec zvládla i přesto, že stejné skóre platilo ještě v 75. minutě. O vítězství Slavie v rámci 3. kola tehdy rozhodl Dušan Švento.

Podobná situace se odehrála i nyní, Olomouc zaskočila úřadujícího vicemistra a po šesti minutách taktéž vedla o dvě branky. Lepší start do utkání měla Sigma naposledy v sezóně 1987/88, to takto vedla v Trnavě už po dvou minutách. Jenže tehdy prohrála 6:4 a body nezískala ani doma proti Slavii.

„Vstup byl katastrofální. Soupeře byl všude dříve, byl mnohem lepší, navíc hned poté trefil tyčku. Chtěl jsem desetkrát vystřídat, ale naštěstí se to po vstřelené brance zlomilo," uvedl pro klubový web Jindřich Trpišovský.

„Z výsledku jsme zklamaní, ale myslím, že se nemáme za co stydět. Také si myslím, že za předvedený výkon jsme si zasloužili alespoň bod," hodnotil konečnou porážku 2:3 Václav Jílek.