Souček se podílel na remíze s Newcastlem, Liverpool si body rozdělil s Brightonem a Citizens ve šlágru padli

Fotbalisté Spurs v úvodním zápase osmého kola anglické Premier League zvítězili v Lutonu 0:1. Poprvé v Premier League se prosadil nizozemský obránce Van de Ven. Svěřence trenéra Postecogloua nesrazila ani brzká červená karta. Rudí ďáblové uhasili další ostudu. S Brentfordem doma dlouho prohrávali, ale zásluhou McTominaye dokázali zápas otočit v nastavení druhé půle. Chelsea poprvé od dubna 2022 vstřelila čtyři branky v soutěžním zápase. The Blues vyhráli poměrem 1:4 na půdě Burnley.

Londýňané si v úvodním dějství vytvořili několik velkých šancí, pokaždé ale nechali vyniknout brankáře Kaminského. V nastavení první půle záložník Bissouma nafilmoval pád a po druhé žluté kartě hosty oslabil. I přesto Tottenham v 52. minutě skóroval, poté co Maddisonovu přihrávku pod sebe zužitkoval ve vápně Van de Ven. Svěřenci trenéra Postecogloua vyhráli pošesté v ligové sezoně. Naopak Luton pošesté prohrál a patří mu první nesestupová příčka.

Brentford na stadionu Manchesteru United poslal do vedení v 26. minutě Jensen. Domácí směřovali ke třetí ligové prohře na Old Trafford za sebou, v nastavení se ale stal hrdinou díky dvěma brankám McTominay. Skotský záložník přitom nastoupil až v 87. minutě. Manchester je s vyrovnanou bilancí čtyř vítězství i porážek devátý, Brentford čeká na výhru v Premier League šest zápasů.

Chelsea v Burnley prohrávala, ale ještě v prvním poločase "Blues" srovnali a o druhé ligové výhře po sobě rozhodli třemi góly po změně stran. Svěřenci kouče Pochettina nadále ztrácejí bod na Manchester United.

Fulham zdolal Sheffield United 3:1 a Everton si poradil s Bournemouthem 3:0. Oba poražené celky uzavírají tabulku a jako poslední čekají na premiérové vítězství.

Fotbalisté West Hamu United remizovali v 8. kole anglické ligy s Newcastlem 2:2. První gól vstřelil Tomáš Souček, na druhý přihrál minutu před koncem Vladimír Coufal a pomohl odvrátit prohru. Podobný průběh a stejný výsledek měl zápas Brightonu s Liverpoolem. Arsenal porazil Manchester City v anglické lize poprvé po dvanácti porážkách. Jediný gól šlágru dal čtyři minuty před koncem Brazilec Martinelli.

Newcastle přijel do Londýna s vizitkou týmu, který vyhrál čtyři zápasy v různých soutěžích v řadě a nastřílel v nich 15 branek, ale zpočátku měli navrch "Kladiváři". Souček se poprvé v Premier League trefil před týdnem proti Sheffieldu a dnes si to zopakoval už v osmé minutě, kdy si naběhl na přihrávku Itala Emersona a poslal míč do prázdné branky.

Po změně stran ale Švéd Isak dvěma góly v rozpětí šesti minut vývoj otočil. Až minutu před koncem vyrazil Coufal po své pravé straně, naservíroval míč před branku a Ghaňan Kudus vyrovnal.

Arsenal zdolal Manchester City poprvé od roku 2015. Až v samotném závěru se o to postaral Martinelli, jehož střelu z dálky ještě jeden z obránců tečoval. Brazilec nastoupil až ve druhém poločase a na trávník se vrátil po vleklém zranění.

Do té doby měli víc šancí hosté. Asi největší v 17. minutě, kdy gólman Raya po malé domů při odkopu trefil dotírajícího Álvareze, od nějž se míč odrazil těsně vedle branky. "Citizens" prohráli druhý zápas za sebou a museli přenechat vedení Tottenhamu. Arsenal je těsně za ním jen vinou menšího počtu vstřelených branek.

Brighton se oklepal z debaklu 1:6 s Aston Villou a Adingra z Pobřeží slonoviny brzy překonal liverpoolskou obranu. Fanoušci hostů si možná vzpomněli na poslední zápas, kdy tady sledovali prohru svého týmu 0:3. Jenže Salah, který měl zatím na kontě jen tři góly, v závěru poločasu strhl dvěma brankami vedení na stranu hostů. Tu druhou dal v nastavení z penalty po faulu na Maďara Szoboszlaie. Poslední slovo měl ale domácí Dunk.

Aston Villa se po třech ligových výhrách v řadě musela spokojit s remízou 1:1 na hřišti Wolverhamptonu. Zachránil ji Španěl Torres, který už po třech minutách odpověděl na gól Korejce Hwang Hi-čchana. Domácí dohrávali v deseti bez vyloučeného gabonského záložníka Leminy.

Premier League - 8. kolo:

Luton - Tottenham 0:1
Branka: 52. Van de Ven

Manchester United - Brentford 2:1
Branky: 90.+3 a 90.+7 McTominay - 26. Jensen

Fulham - Sheffield United 3:1
Branky: 54. De Cordova-Reid, 76. vlastní Foderingham, 90.+2 Willian - 68. vlastní Robinson

Burnley - Chelsea 1:4
Branky: 15. Odobert - 42. vlastní Al Dakhil, 50. Palmer z pen., 65. Sterling, 75. Jackson

Everton - Bournemouth 3:0
Branky: 9. Garner, 37. Harrison, 60. Doucouré

Brighton - Liverpool 2:2
Branky: 20. Adingra, 78. Dunk - 40. a 45+1. z pen. Salah

West Ham - Newcastle 2:2
Branky: 8. Souček, 89. Kudus - 57. a 62. Isak

Wolverhampton - Aston Villa 1:1
Branky: 53. Hwang Hee-chan - 55. Torres