Emotivní Sancho. Pro Dortmund mám v srdci zvláštní místo, líčil po postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů

Jadon Sancho pomohl Dortmundu k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů a prohlásil, že ho s Dortmundem bude vždy pojit zvláštní pouto poté. Křídelník, který v Severním Porýní-Vestfálsku hostuje z Manchesteru United dal při klíčové výhře 2:0 nad PSV Eindhoven svůj první gól v jarní fázi milionářské soutěže.

Anglický reprezentant skóroval ve třetí minutě a po remíze 1:1 v úvodním zápase nasměroval Dortmund za postupem. Borussii se dlouho nedařilo vstřelit uklidňující branku, pevná obrana ale odolávala tlaku PSV. V páté minutě nastavení se domácí fanoušci dočkali. Razítko na postup dal kapitán Marco Reus.

SANCHO: VNÍMAL JSEM VELKÁ OČEKÁVÁNÍ FANOUŠKŮ DORTMUNDU. MUSELI BÝT ALE TRPĚLIVÍ JAKO JÁ SÁM

"Měli jsme výhodu, protože jsme hráli na domácím hřišti. Od prvního do posledního hvizdu jsme se drželi našeho herního plánu. Jsem rád, že jsme si došli pro vítězství." líčil Sancho, jenž dal po svém lednovém návratu druhý gól v černo-žlutém dresu.

Když Sancho z Dortmundu v létě 2021 odcházel za 85 milionů eur na Ostrovy, málokdo si představoval, že se na západ Německa po necelých třech sezonách vrátí. V kádru United si anglický reprezentant nedokázal vybojovat stálé místo v sestavě a jeho návrat do Borussie uspíšily vztahy s manažerem Erikem ten Hagem.

"Pro Dortmund mám v srdci zvláštní místo. Udělal jsem si tady jméno. Jsem vděčný celému klubu i spoluhráčům, protože tu ve mě všichni věří,” řekl Sancho pro TNT Sport.

Zdroj: Borussia Dortmund