Bayern vstoupil do nového ročníku bundesligy remízou s Hamburkem

Obhájce titulu Bayern Mnichov zahájil nový ročník bundesligy domácí remízou 2:2 s Hamburkem. Svěřenci trenéra Jürgena Klinsmanna si sice po dvou rychlých gólech vypracovali nadějný náskok, ale po Guerrerově snížení a Trochowského penaltě po změně stran nakonec před 69.000 diváků získali jen bod.

Bayern je opět považován za největšího favorita německé ligy, třebaže v letní přestávce neutratil za posily ani euro. A premiéra trenéra semifinalistů předloňského MS Klismanna na mnichovské lavičce začala hodně slibně: po Schweinsteigerově úvodním gólu zvýšil už v 16. minutě na 2:0 Podolski z penalty.

Hosté však záhy odpověděli, po akci českého reprezentanta Davida Jarolíma nedal Kahnovu nástupci v brance Bayernu Rensingovi přesnou hlavičkou šanci Guerrero. V 57. minutě pak proměnil další pokutový kop Trochowski a Hamburk, čtvrtý tým uplynulé sezony, si odvezl z bavorské metropole bod.

Výsledek - 1. kolo:

Bayern Mnichov - Hamburk 2:2 (12. Schweinsteiger, 16. Podolski z pen. - 25. Guerrero, 57. Trochowski z pen.).

[ 15.8.2008 - ČTK l Foto: Reuters ]