Kladno poprvé v sezóně vyhrálo

Kladenský útočník Šilhán v dnešním utkání 6. kola první ligy nastřelil pouze břevno, ale i bez gólu tradičního podzimního střelce dokázali Středočeši porazit fotbalisty Olomouce 2:0 a vybojovat první vítězství v sezoně.

První branku zápasu dal v páté minutě Procházka a v nastavení rozhodl z penalty Szabo. Hosté dohrávali v deseti, za penaltový zákrok byl vyloučen po druhém napomínání Onofrej.

Chabě obsazené kladenské tribuny signalizovaly už předem nepříliš fotbalovou atmosféru, ale hráči obou týmů se tím nenechali ovlivnit. Od první minuty zcela zapomněli na obvyklé taktické šachy a diváky bavili urputnou ofenzivní snahou.

Úrovni utkání prospěla už pátá minuta, kdy se po centru Szaba a prodloužení Grosse dostal k míči zcela zapomenutý Procházka a z pěti metrů propálil gólmana Drobisze. To nastartovalo aktivitu Hanáků, kteří se tlačili před Pavlíka, ale chyběla jim klidnější koncovka, i když při první dalekonosné ráně Heidenreich prokázal velkou pohotovost.

Větší naději měla akce z 23. minuty, kdy Ordoš přepustil míč nabíhajícímu Onofrejovi, tomu ale vybíhající Pavlík pádem pod nohy nedovolil vystřelit. Vítězně vyšel kladenský brankář i ze souboje s Janotkou, který pálil z pravé strany.

Hanáci se pustili i po pauze do útočení, ale domácí jim dávali najevo, že každé zaváhání hodlají tvrdě potrestat. Už v 50. minutě se řítil na branku Šilhán a nejistý Drobisz měl plné ruce práce, aby jeho přesnou ránu vytlačil mimo. Zanedlouho domácí málem znovu udeřili z rohu, Šilhán tentokrát hlavičkoval v dobré pozici nad.

Olomouc stále více získávala půdu pod nohama, k pořádné šanci se však ne a ne dostat. To Kladenští se s koncovkou příliš nepárali a především Šilhán znovu ukázal, proč je o něj mezi dalšími kluby takový zájem. V 72. minutě se třicet metrů od branky opřel do míče, který k údivu brankáře Drobisze orazítkoval břevno a dopadl těsně před brankovou čáru.

Domácí měli chuť i v závěru, kdy soupeř stále více hrál na riziko. Především po levé olomoucké straně se každou chvílí řítil na branku rychlý protiútok a jen nezkušenosti kladenských hráčů lze přičítat, že vedení Středočechů nebylo dvoubrankové.

V nastaveném čase srazil hosty do kolen definitivně Szabo, který proměnil penaltu za faul Onofreje na pronikajícího Zoubeleho. Olomoucký hráč navíc viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Výsledek:

SK Kladno - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 5. Procházka, 90+2. Szabo z pen. Rozhodčí: Paták - Kordula, Kobáň. ŽK: Strnad, Zachariáš - Janotka, Rossi, Onofrej, Škerle. ČK: 90+1. Onofrej. Diváci: 1940.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Procházka - Cigánek, Szabó (46. Dubský), Strnad, Zoubele - Zachariáš, Šilhán (90+2. Beneš). Trenér: Hřídel.

Olomouc: Drobisz - Škerle, Hudec, Komárek, Heindenreich (65. Kazár) - Kaščák (86. Hořava), Rossi - Janotka (79. Doležal), Melinho, Onofrej - Ordoš. Trenér: Psotka.

[ 14.9.2008 - ČTK | Foto: skkladno.cz ]