Teplice se s pohárovou Evropou loučí

FK Teplice se rozloučily s Evropskou ligou po remíze na hřišti izraelského týmu Hapoel Tel Aviv 1:1. Oba góly padly až v závěru zápasu a upravily jen celkovou bilanci dvojzápasu, v němž rozhodlo vítězství Izraelců v Teplicích 2:1.

Až hodinu před zápasem rozptýlil trenér Zdeněk Klucký, který tým v Tel Avivu vedl v zastoupení nemocného hlavního kouče Jiřího Plíška, nejistotu kolem startu ofenzivního záložníka Štěpána Vachouška. Zařadil ho do základní sestavy, ale většinu prvního poločase se museli Tepličtí věnovat defenzívě. Ve hře je držel vynikajícími zákroky brankář Tomáš Grigar. Hosté byli vyjma prvních pěti minut pod tlakem, ale před hráči Hapoelu stál Grigar jako neprůstřelná zeď.

V 7. minutě mu pomohl Vachoušek, který zablokoval Yeboaha, v 17. minutě Grigar vytáhl ze "šibenice" střelu Vermoutha, ve 28. minutě zlikvidoval střelu Zandberga a dorážku poslal Yeboah hlavou vedle. Ve 33. minutě chytil Grigar jistou branku, když robinzonádou vytlačil další střelu Yeboaha po uličce Shechtera. Pochytal spoustu centrů a s jistotou vybíhal na všechny vysoké míče. Spousta střílených míčů zblokovali obránci Teplic.

I hosté měli z protiútoků několik možností, ale hlavičku Kleina po rohu Enyeama chytil a Hesek po dobré kombinaci sám před gólmanem netrefil bránu.

Po přestávce byli Tepličtí aktivnější, hned ve 49. minutě měl příležitost Vondrášek, který po centru z křídla vystřelil vedle. Stoprocentní gól chytil Enyeama v 61. minutě po Verbířově rohu, vyrazil hlavičku zblízka. Ale ani hráčům Hapoelu se v koncovce nevedlo. V 51. minutě zahrávali standardní situaci a Dayan hlavičkoval těsně nad břevno.

V posledních 20 minutách přešli Tepličtí do ofenzívy, hráli s větším rizikem, stáhli obranu na tři hráče, ale do velkých šancí se nedostávali, nebo bylo jejich zakončení nepřesné. Naopak měli víc příležitostí techničtější domácí, kteří často podnikali brejky. V 75. minutě mohl dát gól hlavou střídající Lala, ale o vlásek nezasáhl Dayanův centr. Výtečně odvrátil střelu Badira brankář Grigar.

České mužstvo bylo za svůj tlak odměněno bohužel až příliš pozdě - v 89. minutě se po centru z pravé strany prosadil hlavou Vondrášek. Grigar pak chytil dvě velké šance domácích, ale proti třetí byl bezmocný, vyrovnávací branku dal Dayan v 90. minutě.

Hapoel Tel Aviv - FK Teplice 1:1 (0:0)

Branky: 90. Dayan - 89. Vondrášek. Rozhodčí: Rozhodčí: Suchina - Chodějev, Jerovenko (všichni Rusko). ŽK: Bondarv, Shechter - Ljevakovič, Vacoušek. Diváci: 8000.

První zápas 2:1, postupuje Hapoel Tel Aviv.

Hapoel Tel Aviv: Enyeama - Bondarv, Badir, Douglas, Dayan - Yadin, Natcho, Vermouth, Zandberg (62. Zahavi) - S. Yeboah (68. Lala), Shechter (82. Mentešašvili)

FK Teplice: Grigar - Vidlička, P. Lukáš, Klein, Merzič, - J. Mareš (82. Mahmutovič), Ljevakovič (73. Doležal), Vachoušek, Stožický, - Hesek (46. Verbíř), T. Vondrášek