Liverpool i v deseti vyhrál derby s Evertonem

Hráči Liverpoolu i podruhé v sezoně zvítězili v derby s Evertonem. Výhru 1:0 vybojovali v dlouhém oslabení poté, co hráli od 34. minuty bez vyloučeného obránce Sotirise Kyrgiakose. Přesto počtvrté za sebou udrželi čisté konto.

Liverpoolské derby patří k nejvyhrocenějším utkáním vůbec, což se potvrdilo i dnes. V závěru první půle do sebe zajeli Kyrgiakos s hostujícím Fellainim, který musel po střetu kvůli zranění nohy vystřídat. Řecký bek byl vyloučen. V posledních sekundách viděl červenou i hostující Pienaar - posledních jedenáct vzájemných soubojů tak vidělo hned deset vyloučení.

Vyloučení paradoxně pomohlo spíše oslabenému Liverpoolu. Deset minut po změně stran zahrál Gerrard výborně rohový kop, Kuijt vyhrál souboj s obráncem i brankářem a hlavou vstřelil 50. gól v dresu Liverpoolu. Everton vyrovnat nedokázal a přišel o devítizápasovou sérii bez porážky, která začala po listopadové prohře právě s Liverpoolem.

Liverpool - Everton 1:0 (0:0)