Jabloneckého Peltu stále trápí starší duel

Ani kvalitní jablonecké výkony v Teplicích a s Olomoucí nedokázaly vyhnat chmurné myšlenky z hlavy majitele klubu Miroslava Pelty. Jak je patrné z rozhovoru, který přinesly oficiální webovky klubu, vysoká porážka v sousedním Liberci stále bolí.

Ještě se vrátím k zápasu s Libercem. Slyšel jsem, že Vaše zklamání z výkonu mužstva bylo veliké.

To bylo. Víte, já jsem do zápasu s Libercem byl po všech stránkách s mužstvem spokojený, ale výkon v Liberci mě hodně zklamal a i když středeční zápas v Teplicích a poslední s Olomoucí mě trochu náladu spravil, Liberec stále ve mně je a jen tak na to nezapomenu.

Vraťme se k poslednímu utkání. Jak jste zápas viděl?

Tak předně musím říct, že se utkání muselo líbit. Olomouc i my jsme chtěli hrát fotbal a podle toho to na hřišti vypadalo. Obě mužstva hrála útočně, nebránila a proto si dnešního vítězství nesmírně vážím. V první půli měli šance obě mužstva a gól v naší síti padl po pěkné akci, kdy Šultes našel kolmou přihrávkou Ordoše a ten se nemýlil. Po brance jsme byli chvilku otřeseni, ale důležité bylo, že jsme dokázali do poločasu vyrovnat a ještě dát na 2:1 a bylo škoda, že to netrefil z ideální pozice po naražení Pekharta Eliáš. V druhé půli bylo vidět, že jsme nechtěli udělat zbytečnou chybu a soupeře jsme do vážné šance nepustili. V závěru jsme výsledek pojistili brankou Haurdiče, který z těžké pozice po přihrávce Michálka dal na 3:1.

Bylo něco, co se vám na mužstvu nelíbilo?

Musíme zpřesnit přihrávky ve středu pole.

Kdo se vám líbil?

Jsem rád, že se mohl do branky vrátit Michal Špit, který ve vápně vládl a podržel nás při nepříjemné střele k tyči. V záloze hrál dobře Jarolím, Eliáš a Kovařík a v útoku dřeli jak Lafata, tak i Pekhart.

Ve čtvrtek hrajete pohár, v neděli opět ligový zápas. Nemáte strach z únavy hráčů?

Tohle by nikdo neměl vypustit z pusy. Hráči jsou dobře trénovaní a jsou to přece profesionálové, ne? Na druhé straně jsem rád, že se vrací zranění hráči.