Beránek: Spoluhráči debutantovi nepomohli

Zajímavý duel dvou ligových nováčků nabídlo utkání Brna a Sigmy Olomouc. Trenér Brňanů Miroslav Beránek dal příležitost k prvnímu ligovému startu devětadvacetiletému brankáři Martinu Doležalovi a olomoucký kouč Zdeněk Psotka pro změnu o devět let mladšímu útočníkovi Janu Navrátilovi.

Navrátil, který dnes poprvé nastoupil v základní sestavě, nečekaně zazářil. Vstřelil obě branky svého týmu a přispěl k výhře 2:1. Dal si tím opožděně dárek ke svým dvacetinám, které oslavil před čtyřmi dny. Poprvé se mu podařilo překonat Doležala už po sedmi minutách, kdy přesnou střelou k tyči poprvé skóroval. Druhý gól přidal v 67. minutě těsně po brněnském vyrovnání, kdy pro změnu podstřelil brněnského brankáře, kterému tím zcela pokazil jeho premiéru.

"Na tomto stadionu se mi vždy daří a dnes se to potvrdilo," řekl po utkání šťastný střelec Navrátil. Po čtvrtečním tréninku začal tušit, že by se mohl po třech předcházejících startech, kdy pouze střídal, dostat do základní sestavy. Definitivní potvrzení dostal od kouče Psotky až po dnešní předzápasové přípravě.

"Byl jsem nervózní, ale hned po příchodu na trávník jsem všechno hodil za hlavu. Neměl jsem co ztratit," tvrdil Navrátil, který popsal i svůj úspěšný střelecký recept. "Snažím se podívat, kde je volný prostor. První střelu jsem zvolil k tyči, druhou pod brankáře," poznamenal.

Brankáře Doležala nepovedená premiéra mrzela. Na brankách ale i podle mínění trenéra Beránka neměl nejmenší podíl. "Spoluhráči mu vůbec nepomohli. Na porážce nemá nejmenší vinu. Rozhodli jsme se pro změnu na místě brankáře proto, že jsme v posledních třech zápasech inkasovali devět branek," vysvětlil důvod změny Beránek.

Doležala hodně mrzí hlavně druhá branka. "Myslím si, že chtěl Navrátil střílet k tyči, ale střela mu nesedla. Kdyby letěla k tyči, tak jsem zřejmě míč vyrazil," popsal Doležal svoje pocity. Nyní musí počkat, zda mu dá trenér Beránek možnost rozšířit svůj první ligový start o další zápasy.