Vyšehrad si z Boleslavi odvezl čtyři kousky

Tři dny po prohrané středeční předehrávce 33. kola přivítala juniorka Mladé Boleslavi na svém hřišti na jaře velmi dobře hrající Vyšehrad. Mladoboleslavští mladíci se chtěli před domácím publikem předvést a to se jim nadmíru povedlo. Dali Vyšehradu čtyři branky o které se postaral jediný střelec Jakub Řezníček.

Boleslavští vlétli na soupeře již od úvodních minut. Do nadějných střeleckých pozic se dvakrát dostal boleslavský útočník Schubert. Vyšehradský brankář byl ale vždy na svém místě.
V 19. minutě začal Řezníček svoji kanonádu. Prokličkoval přes tři protihráče a přesnou střelou dal první boleslavský gól - 1:0. Za patnáct minut přidal druhý. Předcházel mu nedovolený zákrok brankáře Víška, kterým Řezníčka podrazil a rozhodčí bez váhání nařídil penaltu. Faulovaný útočník ji proměnil - 2:0.
Vyšehradské mohl do kolen poslat Dolinajec, ovšem jeho obrovskou šanci Víšek zmařil. Boleslav byla na hřišti pánem. Za stavu 2:0 pro boleslavské přišel nečekaný okamžik Vyšehradu. Boleslavský brankář Vorel při rozehrávce uklouzl a dotírající Zhubi snadno snížil do prázdné branky - 2:1. Do té doby nikdo z vyšehradských fotbalistů na Vorlovu branku nevystřelil.

Ve druhém poločase trvala naděje Vyšehradu na vyrovnání jen deset minut. V 55. minutě Hendrych srazil Schuberta a z druhé penalty Řezníček zkompletoval svůj hattrick - 3:1. Boleslavský forvard byl i nadále při chuti. V 72. minutě po rohovém kopu zdařile hlavičkoval a Víšek zabránil jasnému gólu mimořádně skvělým zákrokem. Nakonec přeci jenom kapituloval počtvrté. Běžela první přesčasová minuta, když Řezníček utekl vyšehradské obraně a technickým obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře - 4:1.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Vorel - Zbrožek, Charuza, Rolko, Horák - Dudka (89. Vorasický), Svoboda, Scuk, Dolinajec (80. Tögel) - Schubert (61. Synek), Řezníček.
Sestava FK Slavoj Vyšehrad: Víšek - Budějský, Obermajer, Hendrych, Soukup - Došek, T.Dubský, Chalupa (77.Jurčík), Frohna (68.Kubík) - Zhubi, Matuszny (34. Juckem)

Mladá Boleslav B - Vyšehrad 4 : 1

zdroj:fkmb.cz