Lafata drží Jablonec v boji o titul

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Jablonec má stále šanci na titul! Díky trefě útočníka Davida Lafaty ze 37. minuty Severočeši zvítězili nad Brnem 1:0 a drží tak stále krok se Spartou a Ostravou.

Výsledky 26. kola a aktuální tabulka Gambrinus ligy

První vážnější příležitost si vytvořil tým z moravské metropole. Po Poláchově nevydařené střele se na hranici vápna dostal k míči Huška, jeho pokus ale gólman Brna Doležal vytěsnil na roh.

Další slibná šance byla znovu z kopaček hostujícího celku. Huber se nepohodl s brankářem Špitem a jejich zaváhání mohl využít Kalabiška. Ten místo střely zvolil centr, který byl však zblokován. Následně zkoušel vypálit Polách, mířil ale jen do domácího obránce.

A tak nakonec zahrozili Jablonečtí. Jarolím si na pravé straně zpracoval míč a odcentroval na Lafatu. Ten míč pohotově k levé tyči.

Střelec jediné branky ještě nabídl šanci svým spoluhráčům deset minut před koncem utkání, ale na jeho přihrávku před branku nikdo z nich nedosáhl.

Baumit Jablonec - 1. FC Brno 1:0 (1:0)
Branka:
37. Lafata. Rozhodčí: R. Hrubeš - Zlámal, Lhoták. ŽK: Zábojník - Trousil, Husár. Diváci: 3800.

Jablonec: Špit - Zábojník, Drsek, Huber, Loučka - Krejčí, Jarolím (79. Michálek), Pavlík (73. Eliáš), Jablonský (86. Haurdič) - Pekhart, Lafata. Trenér: Komňacký.
Brno: Doležal - Huška, Dvorník, Trousil, Husár - Križko (75. Cupák), Polách (74. Šural), Kalabiška, Pernica - Rabušic, Došek. Trenér: Beránek.