Baník vyloupil Ďolíček a opět se dotáhl na Spartu

[tag]AKTUALIZOVÁNO + OHLASY[/tag] Bojovný výkon vršovických Bohemians tentokrát na body nestačil. I když zelenobílý byli častěji u míče, nestačilo to. Baník na jejich stadionu vyhrál těsně 1:0. V závěru utkání vzpláli emoce a domácí trenér Hoftych byl vykázán na tribunu.

Slezák: Na mém postu je velká konkurence

Hostům v sestavě chyběl tvůrce hry Martin Lukeš. Nahradil ho mladý Petr Wojnar. Možná i to byla jedna z příčin, proč klokani na svého soupeře vlétli a v první půli hru ovládali. Bohužel pro ně, se žádné šance nedočkali. Naopak hrozili často hosté, kteří využívali volných prostorů při brejkových situacích. Jednu z nich nevyřešil ideální Matěj Vydra, když si seběhl z pravé strany až do levého křídla, ale svou střelou vyděsil spíše svoje fanoušky za brankou. Neúspěšně si vedl rovněž o pár minut později jeho spoluhráč Mičola.

Domácí na sebe poprvé výrazně upozornili negativním způsobem, když se po svém obránci ohnal loktem Aziz Ibragimov a mohl být rád, že rozhodčí Jílek vytáhl pouze žlutou kartu.

Po půl hodině hry přišla největší šance dosavadního průběhu zápasu, ale obrovský závar před Sňozíkem nedokázali hráči Baníku využít. Smutnit ale dlouho nemuseli. V sedmatřicáté minutě si na centr Vydry naskočil na zadní tyči Adam Varadi a přesnou rybičkou otevřel skóre zápasu. “Šel jsem tam doslova po hlavě a vyplatilo se. Měl jsem i trošku štěstí, ale to je potřeba vždycky,“ popisoval svou trefu Varadi. Vysvětlení našel i překonaný brankář Sňozík: „Byl jsem hrozně daleko od míče, takže nárok zasáhnout jsem asi neměl.“

Odpověď Bohemky mohla být blesková. Ovšem veterán Slezák v obdobné pozici míč hlavou do branky neusměrnil. Když se pak ve vyložené pozici neprosadil ani domácí Štohanzl, šlo se do kabin za jednobrankového vedení hostů z Ostravy.

Druhý poločas začal velmi pozvolna. Domácí už nebyli tak často u míče, přesto si několik šancí dokázali vypracovat, ovšem vždy jim v koncovce chybělo potřebné štěstí. I proto mohl zůstat brankář Vít Baránek v klidu.

Hosté o sobě dali výrazněji vědět opět až po hodině hry, kdy šli do brejku tři na jednoho. Vydra ale akci zkazil nepřesnou přihrávkou a navíc dostal žlutou kartu za následný faul, kterým domácím překazil rychlý protiútok. „Kromě této akce měl Baník snad jen jedinou vážnější akci a z té dal branku. Jinak nic,“ hodnotil výkon Ostravy Radek Sňozík.

Zbylé minuty zápasu byly o marné snaze Bohemians něco se zápasem udělat. Jejich akce většinou končily u pokutového území nebo na píšťalce rozhodčího Jílka. Právě po jednom z jeho verdiktů se rozčílil domácí trenér Pavel Hoftych natolik, že musel být vykázán na tribunu. „Rozhodčí mě neustále provokoval. Říkal, že naši hráči málo bojují, že já přešlapuji hranici pro trenéry. Možná to byl nakonec i jeho cíl mě vykázat a to se mu povedlo,“ popisoval celý incident trenér Hoftych.

„Bylo to náročné utkání, čekali jsme, že to takhle bude vypadat. Přijeli jsme hrát zezadu, s cílem nečekaně udeřit a to se naplno podařilo,“ chválil si průběh utkání ostravský trenér Koubek.

„Je to sice cenné vítězství, ale titulu jsme se příliš nepřiblížili. Ještě nás čeká hodně práce,“ říkal po utkání kapitán Baníku Tomáš Marek. „Cíl jsou poháry, ne titul. Samozřejmě jsme na dobré cestě a chceme ho získat, ale není to to rohodující,“ dodal ještě Marek.

26. kolo první ligy:

Bohemians 1905 - FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Branka: 37. Varadi. Rozhodčí: Jílek - Ubias, Košec. ŽK: Ibragimov - Vydra. Diváci: 7500.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl (31. Slezák), Rychlík (68. Bálek) - Ibragimov, Cissé, Lukáš, Štohanzl (77. Róth) - Kaufman, Škoda. Trenér: Hoftych.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Wojnar (78. Greguš), Marek, Lička - Mičola (88. Kraut), Varadi, Vydra (90. Zeher). Trenér: Koubek.