Jiří Hloušek : Pro některé hráče je ČFL příliš vysoká soutěž

Juniorka Dynama si připsala veledůležité vítězství na hřišti v Českém Dubu proti rezervě Jablonce, kde tým Jiřího Lercha vyhrál 2:0. V základní sestavě jablonecké juniorky tentokrát chyběla hned trojice zraněných hráčů Hovorka, Kulhánek a Nulíček. Hosté se představili s ligisty Homoláčem, či pro ligu vykartovaným Žižkou.

Hosté se mohli ujmout brzkého vedení, Peškar totiž špatně rozehrál standardní situaci, Dynamo však s přečíslením naložilo prachbídně. Pak přišly dvě velké šanci domácího Baumitu. Daníček v 21.minutě zatáhl míč až od brankové čáry, ve vápně našel skvěle volného Rudolfa, který v jasné gólovce zamířil těsně vedle tyče! O tři minuty později předvedl sólo Kocourek, který v samostatném nájezdu trefil jen vybíhajícího gólmana Křížka! V zápětí se potvrdilo fotbalové pravidlo nedáš - dostaneš. V době ošetřování Daníčka obléhali hosté jabloneckou branku. Jablonecký brankář Frydrych ještě dokázal vyrazil bombu jednoho z hráčů soupeře před sebe, ale volný Klavík neměl problém poslat míč do odkryté branky!

Po změně stran přišla pro jablonecké barvy další tvrdá rána. V 53.minutě zastavil rychlý protiútok hostů Kuželka jen za cenu žluté karty. Hosté zahrávali trestný kop, k jehož exekuci se postavil kapitán Homoláč a přesnou střelou k tyči zvýšil českobudějovické vedení už na rozdíl dvou branek. Opařeným mladíkům v zelenobílých dresech se i nadále nedařilo. Po chybě Norka odmítl zvýšit vedení hostů útočník Stráský. Jablonecký zmar pak dokumentovala šance Rudolfa, který osamocen na malém vápně trefil špatně balón, který nakonec vůbec neohrozil hostujícího gólmana. Hosté měli ještě dvě dobré příležitosti, v obou se ale vyznamenal brankář Frydrych, jenž lapil střely Stránského i Reina.

„První poločas ještě nějakou kvalitu z naší strany měl. Dokázali jsme si vytvořit příležitosti. Jenže bohužel tu největší jsme nedali a v zápětí při ošetřování našeho hráče jsme inkasovali. Druhý gól v úvodu druhého poločasu byl pro nás jakýsi knokaut, z kterého jsme se už nevzpamatovali. Soupeř tedy zaslouženě zvítězil. Někteří naši hráči dřou tyto zápasy na doraz, ale pro některé je třetí liga zřejmě příliš vysoká soutěž," dodal pro domácí web po zápase opět zklamaný trenér jablonecké juniorky Jiří Hloušek.

Sestava Jablonec B : Frydrych - Kuželka, Parys, Klapka, Rudolf (83. Pavlidis), Daníček (28. Novotný, 72. Myčka)), Kocourek, Norek, Šulc, Eškar, Rathaus

Sestava Č.Budějovice : Křížek - Peroutka, Homoláč, Žižka (70. Bakala), Koutný - Timm (79. Šibčič), Bambule, Jasanský, Rein (88. Šimánek) - Stráský, Klavík

Jablonec B - Č.Budějovice B 0 : 2