Mizérie Slavie pokračuje, padla i v Boleslavi

Tápající Slavia nastoupila v sobotním večeru na půdě Mladé Boleslavi s cílem alespoň částečně napravit zpackaný podzim. To se jim však hrubě nevydařilo, když si z města automobilů vezou prohru 1:3, čímž navázali na bídné výsledky.

Pouhých sedm minut stačilo Mladé Boleslavi na to, aby vstřelila gól pražské Slavii. Tápající Pražané prožívají v letošní sezóně mizérii jak herní, tak výsledkovou a po Kuličově rohu a následné přesné trefě Procházky vše nasvědčovalo tomu, že na své výkony naváží i po sedmnáctém kole.

Do dvoubrankového vedení mohli jít mladoboleslavští ve 35. minutě, ale nadějný brejk nevyužili. Toleski přihrával na pravé křídlo nabíhajícímu Opielovi, jenž místo střely volil přihrávku na Kuliče. Zkušený borec se však i díky včasnému zákroku slávistických zadáků vůbec nedostal ke střele.

Krátce před poločasovým hvizdem mohl z první pořádné střely sešívaných vyrovnat Kisel, ale výtečného Millera v bráně domácích nepřekonal.

Pět minut po změně stran se sešívaní branky dočkali, po Kiselově rohu se prosadil Koubský. Takřka vzápětí využili domácí hrubé chyby Slavie ve středu hřiště a exslávista Toleski poslal přesnou střelou k tyči Boleslav opět do vedení. Za pět minut to bylo již o dvě branky. Střílený centr Mendyho z pravé strany uklidil ve skluzu za Zlámalova záda Kulič. V 83. minutě mohl snížit Milan Černý, ale Miller byl proti jeho střele z pěti metrů připraven.

Mladá Boleslav se po výhře 3:1 nad Slavií udržela v bojích o evropské poháry, naopak Pražané pomalu ale jistě směřují k boji o záchranu. V závěru si zahrál i slávista Hloušek, jenž podle původních zpráv na podzim již neměl nastoupit, ale ani on mužstvo nespasil. Utkání se navíc příliš nevydařilo trojici sudích, kteří několikrát chybovali. Problémy jim dělaly především ofsajdové situace...