Arsenal si na Harta v brance Citizens nepřišel

Arsenal ve šlágru 22. kola Premier League remizoval doma s Manchesterem City 0:0. Přestože domácí měli několik dobrých příležitostí ke vstřelení vítězné branky, hosty v klíčových momentech podržel jistým výkonem brankář Joe Hart, kterého několikrát zachránila i branková konstrukce.

Úvodní minuty zápasu mezi druhým a třetím celkem tabulky se nesly ve znamení velkého náporu domácího Arsenalu, který hostujícím Citizens téměř nepůjčoval míč. Už po dvou minutách netrefil před prázdnou brankou přihrávku Jacka Wilshera osamocený Robin van Persie. Nizozemský útočník poté z hranice pokutového území vystřelil do tyče a v dohře této útočné akce Gunners vychytal Wilshera v další šanci brankář Hart.

Hostující gólman zažil další horké chvilky v 28. minutě, kdy jej po střele Cesca Fabregase zachránila tyč, načež se míč odrazil k Theu Walcottovi, který pro změnu orazítkoval protější tyč.

Manchester City se k útočné aktivitě dostal až v závěru prvního poločasu, ale až na nepřesnou střelu Carlose Téveze z voleje si výraznější příležitost nevypracoval.

Také ve druhém poločase pokračovala aktivita domácích fotbalistů, kteří se však již nedostávali do tolika gólových příležitostí jako před přestávkou.

Po hodině hry se do míče opřel opět aktivní Van Persie, ovšem jeho ránu z 20 metrů do horního růžku branky vytěsnil výborným zákrokem brankář Hart na rohový kop.

Uvadající tempo zápasu se nepodařilo oživit ani střídajícím hráčům. Na straně Gunners se neprosadili Nicklas Bendtner ani Andrej Aršavin, ke svým tradičním nebezpečným únikům po křídle se na druhé straně nedostal Adam Johnson.

V samotném závěru utkání tak už zaujala jen důrazná výměna názorů Bacaryho Sagni s Pablem Zabaletou, po které oba rozezlení kohouti viděli od rozhodčího Mika Jonese červenou kartu. Poslední slovo patřilo opět Hartovi, který vychytal závěrečný pokus Van Persieho z přímého kopu.