Do osmifinále táhl Citizens Džeko, radují se i Suchý s Kadlecem

Besiktas Istanbul prohrál v Kyjevě 0:4 a do osmifinále se nepodívá, porážce nezabránil ani český reprezentační zadák Tomáš Sivok, který odehrál za turecký celek celý zápas.

Leverkusen zdolal doma Charkov 2:0 a jelikož si před týdnem přivezl z Ukrajiny čtyřgólové vítězství, v odvetě některé hráče šetřil. V jeho sestavě chyběl i český obránce Michal Kadlec. Trefy se dočkal uzdravený Michael Ballack, jenž v 70. minutě zpečetil triumf Bayeru.

Smutný večer naopak prožil David Rozehnal. Jeho Lille sice vedlo na trávníku PSV Eindhoven po po prvních pětačtyřiceti minutách hry po gólu Fraua 1:0 a v tu chvíli postupovalo. Jenže právě francouzský útočník obdržel v 62. minutě červenou kartu a Eindhoven přesilovku proměnil v postup.

Drama viděli diváci v Lisabonu. Sporting vedl nad skotským Glasgow Rangers těsně před koncem 2:1 a mířil za postupem, v 90. minutě ovšem zmrazil domácí příznivce Maurice Edu, jenž posunul Jezdce do další fáze soutěže.

Petrohrad porazil na domácím hřišti Bern 3:1, rozhodující gól zařídil v 76. minutě Roman Širokov. Zenit se tak mohl radovat z postupu do další fáze soutěže. Oběma mužstvům chybělo několik opor. Zenit se musel vypořádat s absenci Lombaertse, Bucharova, Hubočana, Keržakova či potrestaného Bystrova. Švýcaři zase postrádali Nefa, Farneruda, Benita a Dussina. Hráči Young Boys si přivezli do Ruska nadějný výsledek, který v odvetě ještě vylepšili, když ve 21. minutě rozvlnil síť Jemal.

Zenit se ale z těžké situace dostal znamenitě. Ještě do přestávky srovnal srbský záložník Lazovič a v 52. minutě vymazal ztrátu Semak. Při stavu 2:1 by došlo na prodloužení, to však odmítl Širokov, jenž čtvrt hodiny před koncem poslal ruský celek do osmifinále, kde se střetne s lepším z dvojice Kazaň - Twente.

Evropská liga, čtvrteční výsledky:

Zenit Petrohrad - Young Boys Bern 3:1 (1:1)
Branky: 41. Lazovič, 52. Semak, 76. Širokov - 21. Jemal.

První zápas 1:2, postupuje Petrohrad.

Bayer Leverkusen - Metalist Charkov 2:0 (0:0)
Branky: 47. Rolfes, 70. Ballack.

Český obránce Michal Kadlec, jenž hájí barvy Leverkusenu, se na hřišti neobjevil. První zápas 0:4, postupuje Leverkusen.

PSV Eindhoven - Lille 3:1 (0:1)
Branky: 55. Dzsudzsak, 67. Lens, 73. Marcelo - 23. Frau. ČK: 62. Frau (L).

Český obránce David Rozehnal odehrál za Lille celé utkání. První zápas 2:2, postupuje PSV Eindhoven.

Spartak Moskva - Basilej 1:1 (0:1)
Branky: 90. McGeady - 15. Chipperfield.

Český obránce Marek Suchý odehrál za Spartak celý zápas. První zápas 3:2, postupuje Spartak Moskva.

Sporting Lisabon - Glasgow Rangers 2:2 (1:1)
Branky: 42. Mendes, 83. Djalo - 20. Diouf, 90. Edu.

První zápas 1:1, postupuje Glasgow Rangers.

Ajax Amsterdam - Anderlecht Brusel 2:0 (2:0)
Branky: 11. a 17. Sulejmani.

Obránci Ondřej Mazuch a Jan Lecjaks nastoupili v základní sestavě Anderlechtu a odehráli celý zápas. Na hřiště se dostal i Lukáš Mareček, jenž v 77. minutě nahradil Kanua. První zápas 3:0, postupuje Ajax.

Sporting Braga - Lech Poznaň 2:0 (2:0)
Branky: 8. Alan, 36. Lima. ČK: 86. Kikut (P).

První zápas 0:1, postupuje Braga.

Dynamo Kyjev - Besiktas Istanbul 4:0 (1:0)
Branky: 3. Vukojevič, 55. Jarmolenko, 64. Gusev, 74. Ševčenko.

Český obránce Tomáš Sivok nastoupil v základní sestavě Besiktase a odehrál celý zápas. První zápas 4:1, postupuje Kyjev.

Manchester City - Aris Soluň 3:0 (2:0)
Branky: 7. a 12. Džeko, 75. Yaya Touré.

První zápas 0:0, postupuje Manchester City.

Paris St. Germain - BATE Borisov 0:0
První zápas 2:2, postupuje Paris St. Germain.

VfB Stuttgart - Benfica Lisabon 0:2 (0:1)
Branky: 30. Salvio, 78. Cardozo. ČK: 90. Kuzmanovič (S).

První zápas 1:2, postupuje Benfica Lisabon.