Sparta splnila povinnost a Liberec udolala

pražské Sparty zvítězili v páteční předehrávce 27. kola Gambrinus ligy na Letné nad Slovanem Liberec v přestřelce 3:2, když rozhodující gól zaznamenal Chorvat Andrej Kerič. Domácí mužstvo tak stáhlo náskok vedoucí Plzně v čele tabulky na jediný bod.

Hostující tým přijel do Prahy bez svého nejlepšího útočníka posledních týdnů Jana Nezmara, který má zdravotní problémy, v sestavě Sparty chyběl oproti poslednímu utkání v Teplicích mladý záložník Pavelka, jehož nahradil Kladrubský. Sparta začala plnit roli favorita už od úvodního hvizdu, tentokrát jí však k vedoucí brance nechtěně pomohl severočeský soupeř. Letenský klub zahrával ve 4. minutě rohový kop, centr Matějovského se dostal ke stoperovi Dejmkovi a ten si nešťastně srazil míč do vlastní branky.

Sparta se po rychlé brance uklidnila, měla míč častěji na svých kopačkách a snažila se o kombinaci, naproti tomu liberečtí fotbalisté postrádali lepší rozehrávku i více agresivity v osobních soubojích. Vepředu bylo aktivní hlavně domácí duo Kadlec-Kweuke, které několikrát zaměstnalo hostující defenzivu a gólman Bičík několikrát zasahoval na poslední chvíli. Pasivní hosté nakonec do poločasové přestávky ještě jednou inkasovali. V 38. minutě vyslal Kadlec do šance Kamerunce Kweukeho, který si před bránícím Dejmkem pokryl míč a nakonec zakončil přesně ke vzdálenější tyči.

Po změně stran začaly oba celky hodně vlažně, ovšem v 52. minutě zničehonic liberečtí fotbalisté snížili na 1:2. Zkušený Štajner odcentroval z levé strany, míč ve sparťanském vápně propadl až k nohám Hadaščoka a ten jemně změnil směr letu, na což nedokázal gólman Zítka zareagovat. Nedlouho poté ale Sparta dokázala znovu zvýšit své vedení na dvoubrankový rozdíl, v 59. minutě našel Pamič kolmým a přesným pasem Keriče, který ve skluzu přidal třetí sparťanský gól zápasu.

Sparta přesto ve druhé půli působila hodně zmateně, ztrácela spoustu míčů v přechodové fázi a několikrát její hru brzdila řada nepřesností. Liberec nakonec zdramatizoval zápas, v 64. minutě totiž napravil své zaváhání z úvodu duelu Dejmek, který si vyskočil na rohový kop Dočkala a hosté tak znovu snížili na rozdíl jediné branky. V závěru ještě mohl podtrhnout sparťanské vedení Kweuke, ale tentokrát nevyzrál na libereckého brankáře Bičíka.

Fotbalisté Sparty tak uhájili těsnou výhru nad Libercem v poměru 3:2 a snížili náskok vedoucí Plzně na čele tabulky na jediný bod. Západočeši však mají sobotní domácí zápas s Mladou Boleslaví k dobru.