Slovácko zažilo premiérovou radost, Teplice vykradly Liberec

Hráči Slovácka zvítězili v sobotním utkání 5. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku nad Duklou Praha 1:0. Týmu z Uherského Hradiště zajistil premiérovou výhru v sezoně střídající útočník Milan Kerbr, který se trefil v 67. minutě, Pražané nebodovali potřetí v řadě. V poslendím sobotním duelu porazily Teplice Liberec na jeho hřišti 2:0.

Kompletní statistiky duelu Slovácko - Dukla

Slovácko do soboty stále čekající na plný bodový zisk začalo velmi aktivně, jenže stejně jako v předchozích domácích duelech doplácelo na střeleckou nemohoucnost. Hned v úvodu měl stoprocentní šanci Hlúpik, jenže mladý záložník Slovácka v koncovce selhal. Jeho zkušenější spoluhráč Došek mířil hlavou přesněji, ovšem Duklu zachránil pohotovým zákrokem gólman Rada.

Domácí dál pokračovali v tlaku, jenže k úspěchu jim nestačilo ani 14 střel během první půle. Pražané hrozili pouze z ojedinělých protiútoků a až čtyři minuty před přestávkou trefili díky aktivnímu Pospíšilovi prostor mezi třemi tyčemi, jenže brankář Filipko bez potíží zasáhl.

Po změně stran už fotbalisté Slovácka svého soka tak výrazně nepřehrávali, přesto se dočkali vytoužené branky. Kouči Soukupovi vyšlo skvěle nasazení Kerbra, který už po šesti minutách pobytu na hřišti zakončil rychlou akci, když po centru Valenty a přiťuknutí Doška pohotově otevřel skóre.

Syn vicemistra Evropy z roku 1996 se mohl vzápětí prosadit i podruhé, ale v koncovce nebyl příliš důrazný. Domácí to nakonec nemuselo mrzet, protože Dukla nebyla příliš nebezpečná, takže bez potíží si pohlídali těsný náskok a vybojovali první vítězství v sezoně.

Kompletní statistiky duelu Liberec - Teplice

Severočeské derby bylo tentokrát zajímavé zejména proto, že teplický lodivod Petr Rada ještě v květnu tohoto roku vedl coby trenér liberecký Slovan. Jeho svěřenci toužili ukončit třízápasovou šňůru bez vítězství a vstřelené branky. A brzy mohli jít do vedení, Mahmutovič ani Vondrášek však gólmana Bičíka nepřekonali. Poté přišly tři velké šance domácích. Fleišman nejprve vybídl ke skórování Blažka, ten ale prováhal vhodný moment k zakončení, v šestnáctce kličkoval a následnou střelou pouze trefil Grigara.

Poté se předvedl dobře hrající Breznaník, jenž přízemním centrem našel na zadní tyči zapomenutého Gebre Selassieho, jenže liberecký obránce trestuhodně minul odkrytou bránu. Ve 25. minutě neskončil gólem ani pokus Poláka, který se po přímém volném kopu zjevil zcela sám před Grigarem, hostující brankář ale bravurně zasáhl. O chvíli později mu navíc zavařili vlastní spoluhráči, Grigar však hlavičku spoluhráče reflexivně vyboxoval do bezpečí. Slovan se v koncovce neprosadil a mohl za to draze zaplatit. Po chybné rozehrávce se mohli řítit na Bičíka sami hned tři tepličtí fotbalisté, v poslední chvíli ovšem zachránil domácí Breznaník.

Podještědský celek toužil po vítězství i po změně stran, hned zkraje však šokoval stadion U Nisy Mahmutovič. Rychlonohý útočník si naskočil na trestný kop a hlavou k tyči rozjásal skupinku teplických fanoušků. Slovan byl jako opařený, navíc pro něj vzápětí přišla další pohroma. Ljevakovič napřáhl z dálky a jeho pokus nečekaně skončil za Bičíkovými zády.

Liberečtí hráli v křeči, soupeře sice zatlačili, do stoprocentní příležitosti se ale dostal až v 68. minutě střídající Šural. Mladý forvard postupoval sám na bránu, Grigar však včasným vyběhnutím vyrazil jeho střelu na roh. Slovan se gólu ve zbytku zápasu už nedočkal, Teplice se tak po třech utkáních bez vítězství těšily z cenného tříbodového zisku.